اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
امیرعبداللهیان خطاب به سفیر جدید جمهوری آذربایجان در ایران:

ایران حضور و فعالیت رژیم صهیونیستی علیه امنیت ملی خود را تحمل نمی‌کند

ایران حضور و فعالیت رژیم صهیونیستی علیه امنیت ملی خود را تحمل نمی‌کند

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحرکات رژیم صهیونیستی در کنار مرزهای کشور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حضور و فعالیت رژیم صهیونیستی علیه امنیت ملی خود را تحمل نمی‌کند و در این رابطه هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهد.

حسین امیرعبداللهیان هنگام دریافت رونوشت استوارنامه سفیر جدید جمهوری آذربایجان در ایران، ضمن آروزی موفقیت برای سفیر در دوران ماموریتش در تهران و همچنین تاکید بر اهمیت روابط فی‌مابین در چارچوب روابط همسایگی، از برخوردهای نامناسب اخیر نیروهای مرزبانی جمهوری آذربایجان با رانندگان کامیون‌های ایرانی و بازداشت دو نفر از آنها، ابراز نارضایتی کرد و اظهارات منفی اخیر از سوی جمهوری آذربایجان را تعجب آور و تاسف برانگیز خواند.
امیر عبداللهیان انجام رزمایش نظامی از سوی کشورها در داخل اراضی خود را در چارچوب حق حاکمیت ملی دانست و با اشاره به تحرکات رژیم صهیونیستی در کنار مرزهای مشترک کشورمان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حضور و فعالیت رژیم صهیونیستی علیه امنیت ملی خود را تحمل نمی‌کند و در این رابطه هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهد.
علی علیزاده سفیر جدید جمهوری آذربایجان، نیز در این دیدار داشتن روابط خوب و عمیق کشور متبوعش با جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشور همسایه و عزیز برای جمهوری آذربایجان حائز اهمیت دانست و ابراز امیدواری کرد وقایع اخیر از طریق رایزنی‌های بین مقامات دو کشور بزودی حل و فصل شود.
سفیر جدید جمهوری آذربایجان، امروز هشتم مهرماه ۱۴۰۰ و در آغاز ماموریت خود در جمهوری اسلامی ایران با امیرعبداللهیان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تسلیم وی کرد.
امروز هفت سفیر از کشورهای آذربایجان، اسپانیا، بلژیک، قرقیزستان، هلند، قبرس و فنلاند و همچنین نماینده سازمان ملل متحد در تهران و نماینده یونیسف با دیدار وزیر امور خارجه و تسلیم رونوشت استوارنامه خود رسما ماموریت دیپلماتیک خود را در ایران آغاز کردند./ ایرنا

کپی