اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

بورس در هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟

بورس در هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟

هفته گذشته شاخص کل بورس ۱٫۰۵ درصد رشد را ثبت کرد و در آخرین روز معاملاتی در محدوده یک میلیون و ۴۳۷ هزار واحد قرار گرفت. کدام عوامل در روند بازار روز‌های گذشته موثر بود؟

 هفته گذشته شاخص کل بورس ۱٫۰۵ درصد رشد را ثبت کرد و در آخرین روز معاملاتی در محدوده یک میلیون و ۴۳۷ هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم‌وزن هم هفته گذشته ۰٫۵۰ درصد منفی شد و در کانال ۴۲۲ هزار واحد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس هفته گذشته در محدوده چهار هزار میلیارد تومان در نوسان بود و نسبت به هفته‌های گذشته این رقم کاهش یافت.

کلیت بازار سرمایه و صنایع بورسی در روز‌های گذشته با جو اصلاحی و کاهش قیمت همراه شد و تنها به دلیل خبر تخفیف نرخ پالایشی‌ها این گروه با روند مثبت همراه شدند، اما بقیه گروه‌ها منفی بودند. همچنین مخالفت شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام با واردات خودرو عامل مهم دیگری بود تا گروه خودرویی هم منفی شود.

پیش‌بینی‌ها از بازار سهام نشان می‌دهد وجود ابهام در نرخ دلار به واسطه برجام، سیگنال انتشار اوراق از سمت دولت و تغییر در نرخ بهره بانکی عامل مهمی در روند بازار سرمایه است.

به نظر می‌رسد تنها امید بازار در روز‌های آینده به انتشار گزارش‌های شش ماهه شرکت‌ها و مشخص شدن سیاست‌های ضد تورمی دولت است. اما تا زمان مشخص نشدن این عوامل اعتماد از سمت سهامداران به بازار برنمی‌گردد و بورس رشد خاصی را تجربه نخواهد کرد.

/اقتصاد 24

کپی