اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

تلاش فیس‌بوک برای فریب سنای آمریکا

تلاش فیس‌بوک برای فریب سنای آمریکا

فیس‌بوک که به علت افشای اثرات منفی شبکه‌های اجتماعی وابسته به خود مانند اینستاگرام تحت فشارهای شدید است، قصد دارد سنای آمریکا را با ارائه نتایج تحقیقات علمی مثبت به نفع خود فریب دهد.

در هفته‌های اخیر مشخص شده که تحقیقات داخلی خود فیس‌بوک هم ثابت می‌کند استفاده از اینستاگرام اثرات روحی و روانی منفی بر جوانان دارد. قرار است در این زمینه یک جلسه استماع داخلی در سنای آمریکا برگزار شود و فیس‌بوک برای خنثی کردن جو منفی بر علیه خود قصد دارد در این جلسه نتایج تحقیقاتی را منتشر کند که حاکی از تأثیرات مثبت اینستاگرام است.

آنتی گونه دیوس رئیس واحد امنیت فیس‌بوک در این جلسه جزئیات تلاش‌های فیس‌بوک برای حفاظت از کودکان و نوجوانان را در فضای آنلاین بیان کرده و به نکاتی مانند ایجاد حساب خصوصی پیش فرض برای افراد زیر ۱۶ سال در زمان پیوستن به اینستاگرام اشاره می‌کند.

کارشناسان مستقل می‌گویند اقدامات فیس‌بوک در این زمینه به هیچ وجه کافی و دلسوزانه نیست و این شرکت در هفته‌های گذشته به شدت مورد انتقاد بوده است. بر اساس گزارش نشریه وال استریت ژورنال اینستاگرام خود از اثرات منفی این شبکه اجتماعی بر سلامت روانی کاربران جوان آگاه بوده است.

مارشا بلاک برن عضو جمهوری خواه سنا در این مورد گفته است: فیس‌بوک می‌داند که خدماتش فعالانه به جوانان آسیب می‌زند و خود فیس‌بوک مجموعه‌ای از بررسی‌های عمیق را در مورد استفاده جوانان از اینستاگرام انجام داده است./مهر

کپی