اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

تزریق ۵ میلیون دز واکسن کرونا از سوی اعضای داوطلب هلال احمر

تزریق ۵ میلیون دز واکسن کرونا از سوی اعضای داوطلب هلال احمر

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: با اجرای طرح " ایران یاران جوان " برای بیماری کرونا، ۵ میلیون و ۶۷۲ هزار و ۵۴۹ دز واکسن از سوی اعضای داوطلب سازمان جوانان به هموطنان تزریق شده است.

 محمد گل فشان افزود: از تاریخ ۲۵ مرداد تا ۵ مهر اعضای داوطلب هلال احمر با مشارکت در طرح ایران یاران جوان در سراسر کشور در تزریق ۵ میلیون و ۶۷۲ هزار و ۵۴۹ به هموطنان مشارکت داشته‌اند.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: در اجرای این طرح ۳۴ هزار و ۴۷۲ عضو پسر و ۵۴ هزار و ۴۰۷ عضو دختر در ۱۴ هزار و ۲۷۵ مرکز واکسیناسیون کشور، اقدام به تزریق واکسن به افراد در سنین مختلف کرده اند.

وی یادآور شد: طرح ایران یاران جوان با مشارکت اعضای کانون های دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشکی، طلاب، دانشگاه آزاد و پیام نور، دانشگاه های دولتی، مجتمع آموزش عالی و فرهنگیان، در سراسر کشور برای مقابله با ویروس کرونا از مرداد ماه آغاز شده و در حال اجرا است.

امروز صبح بیست‌ و سومین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی جمعیت هلال‌احمر حاوی ۶ میلیون دُز واکسن، در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد، بنا به گفته محمدحسن قوسیان مقدم  دبیرکل جمعیت هلال احمر ، در اولین هفته‌ مهرماه دو محموله به میزان ۱۲ میلیون دُز واکسن کرونا توسط هلال‌احمر وارد کشور شد که هر دو محموله ۶ میلیون دُزی، از نوع سینوفارم و برای سنین زیر ۱۷ سال بوده است.

به گفته وی، در مجموع این جمعیت از اردیبهشت ماه تاکنون ۵۲ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده است.

/ایرنا
 

کپی