اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

الجمهوریه: انتخابات پارلمانی لبنان ۲۷ مارس برگزار می‌شود

الجمهوریه: انتخابات پارلمانی لبنان ۲۷ مارس برگزار می‌شود

روزنامه لبنانی "الجمهوریه" صبح امروز (پنجشنبه) فاش کرد، رویکردی برای برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان در ۲۷ مارس (۷ فروردین ۱۴۰۱) طبق قانون انتخاباتی اخیر و بدون انجام هیچگونه اصلاحاتی وجود دارد.

به نوشته روزنامه لبنانی "الجمهوریه"، منابع اعلام کردند، این تصمیم در سطوح مختلف  و از سوی مراجع سیاسی برای برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر خود اتخاذ شده که روز یکشنبه ۲۷ مارس آتی طبق قانون انتخابات جاری مبتنی بر رای ترجیحی برگزار خواهد شد.

منابع مذکورهمچنین اعلام کردند، رایزنی‌های دایر بین طرف‌های ذیربط در پرونده انتخابات منجر به نهایی‌سازی اصل مشارکت مهاجران در این انتخابات شده مگر اینکه دلایل فنی و لجستیکی مانع این امر شود.
این منابع همچنین اعلام کردند، در خصوص بخش مربوط به اختصاص شش کرسی برای مهاجران، به نظر می‌رسد رویکردی برای گذر از آن وجود دارد.
این منابع به نقل از نجیب میقاتی در جریان دیدارش با هیئتی از ارگان‌های اقتصادی در دو روز قبل تاکید کردند: انتخابات پارلمانی در موعد خود برگزار می‌شود اما در خصوص انتخاب مهاجران من موافق اجرای قانون هستم. آنها در انتخابات سال ۲۰۱۸ شرکت کردند و باید در انتخابات آتی نیز شرکت کنند./ ایسنا

کپی