اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

موضوع جوانان یکی از دغدغه های وزارت ورزش است

موضوع جوانان یکی از دغدغه های وزارت ورزش است

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به ادغام سازمان جوانان در سازمان تربیت بدنی و تشکیل وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: موضوع جوانان یکی از دغدغه های ما در وزارت ورزش و جوانان است و در هر استانی که حضور پیدا کرده، موضوع جوانان را حتما پیگیری می کنیم.

سید حمید سجادی روز پنجشنبه در حاشیه سفر به شهرستان شهربابک در جمع خبرنگاران افزود: وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه علاقه‌مندی و تنوع ورزشی در شهرستان شهربابک بسیار امیدوار کننده بود گفت: از دست اندرکاران حوزه تربیت بدنی و اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان تشکر می کنم که تا اینجای کار با همه کمبودها اوضاع را مدیریت کرده و ورزش استان کرمان نمره قبولی می آورد. 

وی ادامه داد: برخی موارد در ورزش استان کرمان نیاز به توجه ویژه و برخی طرح ها نیاز به تسریع، تکمیل و حمایت دارد و خوشبختانه امروز با کمک بخش خصوصی استخری استاندارد با کادر تحصیل کرده در این شهرستان افتتاح شد که جای امیدواری دارد.

وی بیان کرد: ظرفیت ورزشی شهرستان شهربابک مانند سایر نقاط استان کرمان، ظرفیت بالقوه و فوق العاده ای است که بنا به تکلیف آنها را فهرست کرده که در راس اولویت ها قرار داده می شود و در سایر نقاطی که در این سفر بازدید و دیدار داریم نیز به همین گونه عمل خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: متاسفانه از برخی نقاط استان کرمان فرصت بازدید نداریم که ان شاالله حتما در اولین فرصت از نیمه جنوبی این استان نیز بازدید خواهیم داشت.

وی ادامه داد: از غروب روز گذشته که وارد استان کرمان و شهرستان سیرجان شدیم، آنچه را که دیدیم بسیار ارزشمند بود و آنچه شنیدیم عمر گرانبهای عزیزانی بوده که برای اعتلای ورزش و موضوع جوانان صرف شده بود.

سجادی با اشاره به بازدید از اماکن و آکادمی های ورزشی شهرستان سیرجان گفت: تیم فوتبال بانوان سیرجان را برای شرکت در لیگ آسیایی بدرقه کردیم که تمام آنها نمایندگان شایسته ای برای استان کرمان و جمهوری اسلامی ایران خواهند بود که برای آنها آرزوی موفقیت داریم.

وی تاکید کرد: دست اندرکاران و کادر تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان ایرانی هستند و این روزها همه دوست داریم تا بیشتر به بنیه فنی خود تکیه کنیم و طبق رهنمود های مقام معظم رهبری اولویت استفاده از مربیان داخلی باشد و خوشبختانه در این استان نیز با مربیان داخلی کارهای بزرگی انجام شده است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: مدیران ارزشمند و ظرفیت خدادادی در زمینه ورزش در استان کرمان وجود دارد و به نحو احسنت برای استفاده از این ظرفیت در حال برنامه ریزی هستیم.

وی ادامه داد: همه ما ورزشکاران پناهگاه و زیارتگاهی بنام حاج قاسم سلیمانی داریم و با انرژی که از این استان می گیریم در ماهها و سال های پیش رو در موضوع ورزش و جوانان کشور در ابعاد مختلف باشیم.

وی تصریح کرد: ورزش همگانی یکی از لازمه های کشور است و در حوزه ورزش قهرمانی نیز حداقل آورده های آن غرور ملی، عزت، امید و شادی و شعف پس از پیروزی ورزشکاران در میادین ملی است.

وی اظهار داشت: فرهنگ ورزش باید در جامعه ترویج پیدا کند و هر کاری در ورزش نیاز به برنامه ریزی و فعالیت شبانه روزی دارد.

سجادی با اشاره به ادغام سازمان جوانان در سازمان تربیت بدنی و تشکیل وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: موضوع جوانان یکی از دغدغه های ما در وزارت ورزش و جوانان است و در هر استانی که حضور پیدا کرده، موضوع جوانان را حتما پیگیری می کنیم.

وی گفت: سفرهای استانی شاید برای همکاران و مسئولان زحمت داشته باشد، اما این زحمت را به جان می خریم تا اتفاقاتی رخ دهد که هر روز بهتر و بیشتر در جمهوری اسلامی خدمت کنیم.

وزیر ورزش و جوانان افزود: فهرستی از پروژه های نیمه تمام ورزشی کشور داریم و آمایش سرزمین را نهایی می کنیم و بر اساس این آمایش طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالا حتما تمام خواهد شد.

مجموعه ورزشی فیت کمپ باشگاه شقایق شهربابک با اعتبار ۱۰ میلیارد  ریال. مجموعه ورزشی باران یک با اعتبار هشت میلیارد ریال و ۲ زمین تنیس با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال توسط وزیر ورزش و جوانان به بهره برداری رسید و همچنین از ورزشگاه شهدای مس این شهرستان بازدید کرد.

وزیر ورزش و جوانان امروز (پنجشنبه) در ادامه سفر خود به استان کرمان وارد شهرستان شهربابک شد و ضمن حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد./ایرنا

کپی