اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

رئیس قوه قضاییه: برای مبارزه جدی با فساد و تبعیض قوانین جدیدی وضع شود

رئیس قوه قضاییه: برای مبارزه جدی با فساد و تبعیض قوانین جدیدی وضع شود

رئیس قوه قضاییه گفت: برای برخورد با همه ناهنجاری ها، مبارزه جدی با فساد و تبعیض و برای از بین بردن گلوگاه ها و بسترهای فساد و با کمک مجلس برای وضع قوانین و اصلاح قوانین جدید اقدام کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای روز پنجشنبه در بدو ورود به قزوین در امامزاده حسین شهر قزوین، گفت: به همه مردم شهید پرور و متدین استان قزوین و به همه علمای این خطه، شهدا و همه رزمندگان و ایثارگران این استان سلام و درود می فرستیم.

وی گفت: استان قزوین با پیشینه بسیا ر زیاد تاریخی و مذهبی و با ظرفیت های بسیار والای مادی و معنوی حقیقتا جا دارد یک نگاه ویژه به این استان شود.

به گفته وی استان قزوین ظرفیت ها و توانمندی های زیادی در بخش های صنعتی ، کشاورزی و گردشگری دارد و نباید اختلافات سیاسی مانع عقب ماندگی آن شود.

رییس قوه قضاییه اضافه کرد: علمای بزرگی در این خطه در رشته های مختلف از قبیل فقه ، اصول، کلام، فلسفه، شعر و ادبیات بوده اند و شهدای والامقامی در این استان امثال شهید رجایی، شهید بابایی، لشگری و ده ها شهید بزرگ و آزادگان بسیار بسیار بزرگ مثل مرحوم بزرگوار حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی در استان حضور داشته اند که نمادی از مقاومت ایثار ایستادگی بوده اند.

وی گفت: قزوین یکی از استان های قطب اقتصادی، صنعتی و کشاورزی است با بیش از سه هزار واحد صنعتی و تولیدی با دشت های فراوان حاصل خیز و با مدارس متعدد علمیه با دانشگاه های بزرگی مانند دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با مردمی همیشه حاضر در صحنه در مقاطع مختلف که جا دارد نگا ه ویژه ای به استان شود و نباید در این استان با این همه ظرفیت مادی و معنوی مشکلاتی وجود داشته باشد.

محسنی اژه ای افزود: بدیهی است با این همه ظرفیت ها ممکن است جریان های سیاسی مختلف وجود داشته باشد،با این همه دانشجو، طلبه و دانشگاه قطعا مسایل سیاسی وجود دارد و نباید این مسایل سیاسی باعث شود استان آسیب ببیند بلکه باید از مجموعه ظرفیت ها به نحو کشور و خود مردم و نظام و ارتقای بالاتری پیدا کند.

وی گفت: براین اساس در راستای سفرهای استانی تصمیم گرفتیم به استان قزوین سفر کنیم به رغم تاخیر به دلیل کرونا ولی با بهبود شرایط مقرر شد به قزوین سفر کنیم.

رییس قوه قضاییه افزود: در این استان چند مساله مهم وجود دارد که امیدواریم به کمک مسوولان استانی، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، فرماندارها، شهردارها، شورای شهر، نمایندگان مجلس و به خصوص آحاد مردم بتوانیم قدم هایی را بلند تر، عمیق تر و گسترده تر از گذشته برداریم.

وی با اشاره به این مشکلات، گفت: مساله آب با فروعات آن،مساله محیط زیست و متفرعات آن، زمین با مسایل مختلف آن از جمله مساله وقف و برخی ناهنجاری های اجتماعی از جمله این مشکلات است که امیدواریم با کمک همدیگر آنچه که مربوط به دولت و مجلس می شود به آنها متقل کنیم.

اژه ای افزود: برای برخورد با همه ناهنجاری ها، مبارزه جدی با فساد و تبعیض و برای از بین بردن گلوگاه ها و بسترهای فساد و با کمک مجلس برای وضع قوانین و اصلاح قوانین جدید اقدام کنیم.

وی گفت:همچنین آنچه که به قوه قضاییه مربوط می شود برای مبارزه با فساد و گره گشایی از مشکلات هرآنچه که در استان قابل رفع است را در استان حل کنیم و مابقی را با سایر دستگاه ها در تهران حل و فصل نماییم./ایرنا 

کپی