اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

نجات کارگر جوان از یک قدمی مرگ

نجات کارگر جوان از یک قدمی مرگ

کارگر افغانستانی وقتی برای تمیز کردن بونکر کارگاه سنگ‌بری وارد آن شد به‌خاطر گرفتار شدن در پساب داخل بونکر تا یک قدمی مرگ پیش رفت.

«جلال ملکی» سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران درباره جزئیات این حادثه گفت: ساعت ۱۶:۱۰ روز سه‌شنبه 6 مهر یک مورد حادثه گرفتار شدن کارگری در داخل یک بونکر ایستاده در کارگاه سنگ‌بری واقع در شهرک صنعتی شمس‌آباد به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده شد.
وی با بیان اینکه این منطقه خارج از حوزه استحفاظی آتش‌نشانی شهرداری تهران است، ادامه داد: به‌دلیل نیاز به نیروی کمکی با آتش‌نشانی تهران تماس گرفته شد و با هماهنگی انجام شده یک گروه نجات به محل حادثه اعزام شد.
نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد در یک کارگاه سنگ‌بری پساب‌هایی که هنگام برش سنگ استفاده می‌شود در یک بونکر ایستاده به ارتفاع حدود ۲۴ متر جمع می‌شده است و پودر سنگ‌ها در این پساب‌ها در قسمت انتهای بونکر به حالت گل سفت درآمده بود. کارگر ۲۲ ساله اهل کشور افغانستان وقتی متوجه  می شود انتهای بونکر به‌دلیل اشباع این مواد مسدود شده و از قیف پایینی خارج نمی‌شود، وارد بونکر شده تا با بیل این بخش را که دچار گرفتگی شده  باز کند اما ناگهان این کارگر خودش در میان پساب‌ها گرفتار شده و چند ساعتی در این حالت باقی ماند؛ زمانی که آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند این کارگر تا گردن میان پساب‌ها گرفتار بود و به سختی نفس می‌کشید.
وی ادامه داد: آتش‌نشانان به‌طور همزمان با برش قیف پایینی و تخلیه پساب موفق شدند این فرد را زنده از این وضعیت خارج کنند و تحویل عوامل اورژانس دهند.

کپی