اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

وزیر فرهنگ: هر کاری در مقابل زحمات آتش‌نشانان ناچیز است

وزیر فرهنگ: هر کاری در مقابل زحمات آتش‌نشانان ناچیز است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سختی کار آتش‌نشانان گفت: هر کاری در مقابل کار، زحمات و تلاش‌های آتش‌نشانان انجام دهیم، کم و ناچیز است.

 محمدمهدی اسماعیلی با حضور در ایستگاه آتش نشانی میدان امام حسین (ع) ضمن اهدای گل و تبریک روز آتش‌نشانی و ایمنی به آنان گفت: شغل آتش‌نشانی نمونه بارز و مرتبط با ایثارگری و گذشت است. شما با ایثارگری، جسم و جان خود را به آتش می زنید تا جان هموطنان را نجات دهید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به حوادثی چون آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو (سال ۹۵) اشاره کرد و افزود: همه اینها نشان می دهد شغل آتش نشانی چه کار پرخطری است.
عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به سخنان آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری در جلسه هیات دولت پیرامون شغل آتش نشانی، مراتب تبریک ایشان به مناسبت روز هفتم مهر را به آتش نشانان حاضر در این ایستگاه آتش نشانی ابلاغ کرد.
اسماعیلی هدف از حضور خود را ابراز ارادت به آتش نشان زحمت کش این مرزو بوم عنوان کرد و گفت: تلاش ما این است تا در مجموعه دولت سیزدهم بتوانیم مسائل و مشکلات آتش نشانان را حل کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: با عنایت به سختی و مخاطرات شغل آتش نشانی، زبان قاصر از قدردانی است. هرکاری انجام دهیم در مقابل زحمات شما آتش نشانان کم است.
اسماعیلی گفت : وظیفه خود می دانیم در حداقل کار در این ایام و به مناسبت روز آتش نشانان  برای عرض خسته نباشید خدمت بزرگواران شاغل در این شغل برسیم.
در ادامه این مراسم سیدجلال ملکی سخنگوی آتش نشانی و وفایی رییس ایستگاه امام حسین (ع) نیز ضمن تشکر و قدردانی از حضور دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیرامون شغل آتش نشانی به ایراد سخن پرداختند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بدو ورود به این ایستگاه، کاور ارم دار آتش نشانی را بصورت افتخاری بر تن کرد./ایرنا

کپی