اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

حداکثر سن انسان در این قرن 130 سال است

حداکثر سن انسان در این قرن 130 سال است
آرزوکیهان

آخرین مطالعات انجام شده دانشمندان نشان میدهد که حداکثر سن انسان در این قرن 130 سال است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، طولانی ترین عمر در این قرن متعلق به زن فرانسوی به نام" ژان کالمنت" است که درسن 122 سالگی درگذشت.
محققان با بررسی طول عمر 3800 بریتانیایی که بیش از 105 سال سن داشته و 9800 تن که طول عمر بالایی در فرانسه داشته اند و با تجزیه و تحلیل های انجام شده به این نتیجه رسیدند که طول عمر انسان در این قرن می تواند 130 سال باشد گرچه عوامل زیادی در طول عمر انسان دخیل بوده و امکان طول عمر را افزایش می دهد اما با توجه به شرایط زیست محیطی کنونی حداکثر طول عمر انسان 130 سال است.
بنا بر اطلاعات موجود پیرترین زن دنیا با سن 122 سال از سلامت جسمانی خوبی برخوردار بوده او حتی در سن 85 سالگی برای سرگرمی شمشیر بازی می کرد. "کالمنت"‌ادعا کرده بود که سالها قبل با "ون گوگ "‌ملاقات داشته زیرا در مغازه پدرش بوم نقاشی می فروخت.
با این وجود محققان رسیدن به سن 130 سالگی را شانس بزرگ دانسته که از هر یک میلیون نفر یک نفر می تواند به آن دست یابد.
دکتر "لئو بلزیل" از تیم تحقیقاتی در این باره گفت: می توان گفت برای رسیدن به سن 130 سالگی باید بسیار خوش شانس باشی با توجه به شرایط امروز از جمله بیماری های همه گیری چون کرونا و شرایط زیست محیطی گذر از این موانع برای رسیدن به 130 سالگی دشوار است.
وی افزود:‌مردم شیفته ایده زندگی ابدی هستند اما متاسفانه افراد اقلیتی به سنین بالا دست می یابند. نحوه زندگی ، نوع تغذیه ، میزان استرس می تواند در این روند بسیار تاثیر گذار باشد.

کپی