اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

2 کلاهبردار در تله پلیس تهران

2 کلاهبردار در تله پلیس تهران

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری 2 کلاهبردار که با جعل اسناد از شهروندی کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ کارآگاه "سعید دالوند" بیان داشت: سیزدهم تیر ماه پرونده ای از شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران به دادخواهی یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری و جعل به این یگان ارجاع شد.
وی عنوان کرد: در تحقیقات انجام شده از شاکی مشخص شد، شاکی برای معرفی دخترش به یکی از دانشگاههای علوم پزشکی با شخصی به نام عماد آشنا شده که وی با ارائه اسنادی منتسب به دانشگاه پس از اخذ مبلغی بالغ بر 400 میلیون تومان در سال 1396 به شاکی اعلام میدارد که فرزندش پذیرفته دانشگاه شده و از سال تحصیلی جدید می تواند در آن دانشکده به ادامه تحصیل خود بپردازد که پس از شروع سال تحصیلی مشخص می شود اسناد ارائه شده جعلی بوده و هیچ گونه اعتباری ندارد.
این مقام انتظامی ابراز داشت: با عنایت به محتویات پرونده و نیز جرم حادث شده تحقیقات  پلیسی برای  شناسایی جاعل و عاملین بزه کلاهبرداری کارآگاهان این پایگاه با بهره گیری از استعدادهای موجود و بررسی سوابق مشابه و با تحقیقات انجام شده عماد دستگیر و در پلیس آگاهی  بازداشت می شود.
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تصریح کرد: در تحقیقات مقدماتی از متهم مشخص شد که وی کلیه اقدامات مجرمانه خود را با فردی به هویت سیاوش و با هماهنگی وی انجام داده است که با بررسی سوابق نامبردگان مشخص گردید با سوابق مشابه در زندان بسر می برد لذا با هماهنگی های  قضائی نامبرده از زندان تحویل این یگان شد.
سرهنگ کارآگاه دالوند  با بیان اینکه سیاوش نیز به جرم ارتکابی معترف شد، افزود: با اعتراف صریح متهمان پرونده به دادسرای مربوطه ارسال و هر 2 متهم برای تحقیقات تکمیلی در اختیار این یگان قرار گرفتند.

کپی