اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

قطعات بیل مکانیکی کوماتسو با کیفیت بالا

قطعات بیل مکانیکی کوماتسو با کیفیت بالا

بیل مکانیکی از پرکاربردترین ماشین آلات پرکاربرد در صنایع راهسازی و ساختمانی می باشد. به طور کلی جهت اجرای برخی از پروژه های بزرگ از امکانات این ماشین سنگین جهت عملیات خاک برداری و حفر کانال استفاده می نمایند.

کمپانی کوماتسو در کشور ژاپن راه اندازی شده است و این مجموعه به اقتضای نیاز صنایع مختلف، اقدام به طراحی و ساخت انواع بیل مکانیکی و دیگر ماشین آلات سنگین نموده است. بیل نیز نوعی ماشین با ساختار مکانیکی است که هر زمان ممکن است حین کار دچار مشکل فنی گردد. این مسئله موجب کاهش عملکرد بیل مکانیکی شود و نیاز به تعویض قطعات بیل مکانیکی کوماتسو داشته باشند. در این صورت با مراجعه به شرکت پارت یدک راهسازی، امکان تهیۀ انواع قطعات و لوازم یدکی بیل مکانیکی کوماتسو اورجینال برای دارندگان این برند فراهم می باشد.

 

آشنایی با لوازم یدکی بیل مکانیکی کوماتسو

بیل مکانیکی کوماتسو صفر به عنوان نمونه ای از ماشین آلات سنگین به شمار می رود که نقش مهمی در صنعت ساختمان سازی دارد چون به واسطۀ بیل کوچک آن، امکان عملیات گودبرداری و حفاری زمین با عمق بالا وجود دارد. جهت انجام چنین فعالیت هایی، سالم بودن قطعات از اهمیت بالایی برخوردار است. باکت، اتاق راننده، زیربندی بیل، بازوی مفصلی، چرخ بیل و ... برخی از دسته بندی های اصلی بیل مکانیکی محسوب می شوند. قطعات بیل مکانیکی کوماتسو شامل قطعاتی در ابعاد کوچک و بزرگ می باشد که در قسمت های مختلف شاسی بیل مکانیکی مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

قطعات پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی کوماتسو از جمله لوازم یدکی مهم ماشین بیل شناخته می شود و تأثیر مستقیم بر روی عملکرد بیل خواهد داشت. در واقع پمپ های هیدرولیک تأثیر مستقیم بر روی کنترل پذیری فرمان بیل خواهد داشت. هر کدام از قطعاتی که در قسمت های مختلف بیل تعبیه شده اند، نقش بسزایی در عملکرد بیل مکانیکی خواهد داشت.

مجموعۀ پارت یدک راهسازی از جمله مجموعه های معتبر در حوزۀ تأمین و فروش قطعات و تجهیزات ماشین آلات سنگین در سرتاسر کشور فعالیت می کند. عرضۀ قطعات بیل مکانیکی کوماتسو بخش مهمی از لوازم یدکی موجود در این مجموعه را به خود اختصاص می دهد.

 

به طور کلی طراحی و ساخت ماشین آلات بیل کوماتسو در دو دسته بندی اصلی صورت می گیرد که می توان به بیل مکانیکی چرخ زنجیری کوماتسو و بیل مکانیکی چرخ لاستیکی کوماتسو اشاره نمود. رولیک، صفحات فلزی فورج، زنجیر سفت کن، غلطکی و ... برخی از قطعات ناحیۀ چرخ بیل محسوب می شوند. حین حرکت بیل مکانیکی در سطوح خاکی و آسفالت ممکن است برخی از لوازم یدکی چرخ و زیربندی بیل دچار
آسیب دیدگی شود و نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد. پیش از افزایش آسیب دیدگی در ناحیۀ چرخ، نیاز به خرید قطعات چرخ بیل مکانیکی کوماتسو داشته باشید.

نکتۀ مهم که در رابطه با تأمین قطعات و لوازم یدکی بیل و هر ماشین سنگین دیگری وجود دارد، مد نظر قرار دادن مدل و برند ماشین است. به طور کلی ممکن است کمپانی های سازندۀ ماشین آلات سنگین، حتی در ساخت مدل های مختلف یک نوع ماشین از قطعات مختلفی استفاده نمایند. اهمیت دادن به این موضوع مهم، ضرورت دارد چون تأثیر مستقیم بر روی دوام بیل مکانیکی خواهد داشت.

سر بیل نیز یکی دیگر از قسمت های اصلی بیل محسوب می شود که جهت خاک برداری و جابجایی سنگ و نخاله های ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته می شود. قطعه باکت به طور مستقیم با سطح زمین برخورد دارد و جهت جمع کردن خاک و حفاری زمین در اجرای پروژه های ساختمان سازی و عمرانی مورد استفاده قرار گرفته می شود. البته نصب پیکور یا چکش هیدرولیکی به افراد اجازه می دهد که بتوانند سطح دیوار را تخریب نمایند. از این رو اگر باکت با سنگ مستحکم برخورد داشته باشد و یا ریپر و پیکور به قطعات سنگین و مقاومی برخورد کند، ممکن است دچار صدمۀ جدی گردد و امکان ادامۀ کار میسر نباشد و نیاز به مرتفع نمودن ایرادات فنی بوجود آمده باشد. در این مرحله نیاز به خرید قطعات بیل مکانیکی کوماتسو اصل داشته باشند. اگر قصد تهیۀ لوازم یدکی انواع بیل مکانیکی کوماتسو را دارید، می توانید از طریق دفتر فروش پارت یدک راهسازی، قطعات مورد نظر خود را استعلام نمائید.

دکل و استیک نیز از دیگر قسمت های اصلی بیل محسوب می شود و نوع قطعات و لوازم یدکی که جهت سر هم بندی این قسمت مورد استفاده قرار گرفته می شوند، از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی بیل مکانیکی به نحوی است که مجهز به مفصل بازویی است و این قطعه امکان بالا و پایین بردن سربیل را میسر می سازد. بدین ترتیب بروز کوچک ترین اختلال در عملکرد لوازم یدکی بیل، نیاز به تعویض قطعات آسیب دیده با قطعات نو باشد. البته در نظر گرفتن این نکات مهم در زمینۀ تهیۀ قطعات بیل مکانیکی کوماتسو در مدل های مختلف حائز اهمیت می باشد.

لوازم یدکی بیل مکانیکی کوماتسو PC210

با توجه به اینکه ماشین بیل مکانیکی جزء ماشین آلات سنگین محسوب می شود، قیمت قطعات بیل مکانیکی کوماتسو و دیگر برندهای معتبر خارجی و همچنین داخلی گران تر از قطعات خودروهای سواری است. پس از بررسی تمام جوانب کار، می توانید با اطمینان خاطر انواع قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز خود را با قیمت ارزان تهیه نمائید. هر کدام از قطعاتی که در طراحی و ساخت بیل مکانیکی مورد استفاده قرار گرفته اند، نقش مهم در عملکرد ماشین خواهد داشت. از این رو تأکید می کنند که پیش از اینکه صدمات کوچک بوجود آمده برای بیل های کوماتسو، نسبت به خرید قطعات بیل مکانیکی کوماتسو اصل اقدام نمائید. بدین وسیله می توانید از گسترش آسیب دیدگی به دیگر قطعات اصلی بیل جلوگیری کنید.

با توجه به اهمیت کاربرد ماشین آلات بیل در سطح کشور، نیاز به واردات، تأمین و فروش انواع قطعات و لوازم یدکی بیل مکانیکی و دیگر ماشین آلات سنگین می باشد. بدین ترتیب می توانند از توقف پروژه های عمرانی جلوگیری می کنند.

https://partyadakrahsazi.com/

کپی