اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

فرماندار ورامین خبر داد

تزریق بیش از ۱۵۵ هزار دُز واکسن کرونا در ورامین

تزریق بیش از ۱۵۵ هزار دُز واکسن کرونا در ورامین

فرماندار شهرستان ورامین از تزریق بیش از ۱۵۵ هزار دُز واکسن کرونا در این شهرستان خبرداد.

 حسین کاغذلو در جلسه ستاد کرونا شهرستان ورامین طی سخنانی اظهار کرد: بر اساس سامانه سیب (سامانه یکپارچه بهداشت) و تا پایان روز سوم مهر، ۱۵۵ هزار و ۵۶۳ نفر دُز واکسن کرونا به گروه‌های هدف شهرستان ورامین تزریق شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح " اربعین سلامت" در شهرستان ورامین گفت: شهرستان ورامین با بسیج کلیه امکانات خود و با بهره‌گیری از توان و ظرفیت دستگاه‌های مختلف از جمله شبکه بهداشت و درمان، تأمین اجتماعی، سپاه پاسداران، آموزش و پرورش، امور مساجد، هلال احمر و بیمارستان‌های شهید مفتح و شهدای ۱۵ خرداد، تلاش دارد تا ظرف ۱۰ روز کل جامعه هدف را واکسینه کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان ورامین  افزود: فعالیت بیش از ۳۰ پایگاه در مناطق شهری و روستاهای بخش مرکزی و جوادآباد و افزایش ساعت این مراکز در دو نوبت صبح و عصر با استقبال مناسب مردم همراه شده و روزانه به طور متوسط حدود ۷۰۰۰ دُز واکسن به افراد بالای ۱۷ سال تزریق می‌شود.

کاغذلو تصریح کرد: به منظور دسترسی مناسب مردم به واکسن کرونا، یک پایگاه سیار نیز راه‌اندازی شده و نسبت به واکسینه کردن افراد اقدام می‌کند.

فرماندار ورامین با اشاره به اجرای موفق طرح محله محور شهید سلیمانی در شهرستان ورامین گفت: از ابتدای این طرح تا کنون، بیش از ۲۴ هزار و ۷۴ نفر به بیمارستان‌های ورامین مراجعه کرده‌اند که از این تعداد، ۱۷ هزار و ۶۱۷ نفر به صورت سرپایی درمان شدند، ۷۵۲۸ نفر در بخش‌های کرونا بسترری و ۴۴۷ نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه  تحت درمان قرار گرفتند.

این مقام مسئول گفت: طی این مدت، ۱۹ هزا و ۸۳۷ مورد تست کرونای rapid ( سریع) و ۶۵۲۷مورد تست کرونای PCR از افراد دریافت شده و سلامتی ۵۸ هزار و۷۳۵ مورد از افرادی که با بیماران کرونایی در ارتباط بودند، رهگیری شد.

فرماندار ورامین همچنین از اجرای ۱۸ هزار و ۷۲۱ مورد بازرسی در حوزه بخش سلامت خبر داد و افزود: از مجموع بازرسی‌های صورت گرفته،۳۳۶۸مورد اخطار صادر و ۳۰۸ مورد به پلمپ واحدهای متخلف منجر شد.

/ایسنا 

کپی