اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

تمجید کمیته بین‌المللی پارالمپیک از درخشش پاراجودوکاران

تمجید کمیته بین‌المللی پارالمپیک از درخشش پاراجودوکاران

کمیته بین‌المللی پارالمپیک در گزارشی از عملکرد دو نماینده جودوی ایران در بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو تمجید کرد.

وب سایت رسمی کمیته بین‌المللی پارالمپیک با انتشار گزارشی عملکرد دو ملی‌پوش جودوی ایران در بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو را تحسین کرد.

در این گزارش آمده است:

«وحید نوری و محمدرضا خیرالله‌زاده نمایندگان جودوی ایران در بازی‌های پارالمپیک توکیو 2020 با نمایش دیدنی موفق شدند به ترتیب طلای اوزان 90- و 100+ کیلوگرم را از آن خود کنند. عملکرد خیره‌کننده این ورزشکاران کمیته بین‌المللی پارالمپیک را به تحسین واداشت.

وحید نوری از ایران که مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کرده بود، موفق شد اولین طلای پارالمپیک کشورش در رشته جودو را کسب کند. نوری موفق شد در مسابقه فینال وزن 90- کیلوگرم، جودوکار انگلیسی را با امتیاز ایپون شکست دهد و مدال طلا را از آن خود کند.

نوری پس از این موفقیت گفت: این اولین مدال طلای ایران در رشته جودو در رقابت های پارالمپیک است. پیش‌تر، ما موفق به کسب مدال های نقره و برنز شده بودیم، اما این اولین مدال طلای بازی‌های پارالمپیک است. من با جودو زندگی می‌کنم و از برافراشته شدن پرچم کشورم بسیار هیجان زده می‌شوم.

پس از موفقیت وحید نوری، هم تیمی او محمدرضا خیرالله‌زاده توانست در وزن 100+ کیلوگرم عنوان قهرمانی را از آن خود کند و تعداد مدال های ایران در رشته جودو را به عدد دو برساند»./ سایت کمیته ملی پارالمپیک

کپی