اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

چرا نباید با کسی ازدواج کنیم که می‌خواهد تغییرمان دهد؟

چرا نباید با کسی ازدواج کنیم که می‌خواهد تغییرمان دهد؟

بین فردی که کنار شما می‌ایستد و در همه مراحل به شما کمک می کند تا شخص بهتری شوید و فردی که همیشه سعی دارد شخصیت شما را مطابق میل خود بسازد، تفاوت بزرگی وجود دارد؛ در حالت اول شاهد فردی با روحیات طبیعی هستیم، ولی در حالت دوم فرد از یک بیماری روحی و خودخواهی و سلطه‌گری خاصی رنج می‌برد.

شش عاملی که باعث می شود با فردی که خواهان تغییر دادن ماست ازدواج نکنیم؛

هیچ گاه به عشق اجازه ندهید تا چشم و گوشتان را مهر و موم کند و همیشه از فردی که برای شما ارزشی قائل نیست، دوری کنید و نزدیک او نشوید. در ادامه دلایل این رفتار را ذکر خواهیم کرد؛

چرا با فردی که خواهان تغییر دادن ماست نباید ازدواج کنیم؟

در قدم اول باید گفت، بین فردی که کنار شما می‌ایستد و در همه مراحل به شما کمک می کند تا شخص بهتری شوید و فردی که همیشه سعی دارد شخصیت شما را مطابق میل خود بسازد، تفاوت بزرگی وجود دارد. در حالت اول شاهد فردی با روحیات طبیعی هستیم، ولی در حالت دوم فرد از یک بیماری روحی و خودخواهی و سلطه گری خاصی رنج می برد.

در این مقاله در مورد حالت دوم این رفتار و دلایل دوری کردن از این افراد خواهیم دانست.

۱. فقدان اعتماد به نفس

وقتی با چنین افرادی ازدواج می کنید، رفته‌رفته اعتماد به نفستان کاهش می یابد و از ظاهر خود زده می شوید و احساس می کنید شخصیت شما پر از نقص است و حتی شایسته و برازنده او نیستید. از نگاه او، شما باید تغییرات زیادی را در ظاهر خود ایجاد کنید تا مورد پسندش واقع شوید. وقتی از او می شنوید که اضافه وزن دارید یا بیش از اندازه لاغر هستید یا چرا این گونه صحبت می کنید یا  در انتخاب دوست بسیار غیرعاقلانه برخورد می کنید یا مثل فلانی باش، در این حالت رفته رفته شخصیت اصلی شما تحلیل می‌رود.

۲. او تو را دوست ندارد یا اینکه بعدها تو را دوست نخواهد داشت

اگر با فردی که تمایل دارد مدام شما را تغییر دهد، قصد ازدواج دارید، باید بدانید که این شخص شما را دوست ندارد یا اینکه فقط تصویری از شما را که در ذهن خود ساخته، دوست دارد و سعی می کند شما را شبیه آن تصویر بسازد. شاید هم او واقعا شما را دوست داشته باشد، ولی علاقه او به سلطه‌گری باعث می شود تا شما را تغییر دهد.

۳. بیش از حد انتظار باید تحمل کنید

علاقه شدید شما به او باعث می شود رفتارهای اهانت‌آمیز و آزارهای روحی و بدنی او را تحمل کنید. رفته رفته شما دراین رابطه محو می شوید و هیچ قدرت تصمیم گیری نخواهید داشت.

۴. تبعیت ناخودآگاه

طرف مقابل با زیر سوال بردن شما کم کم از شما فردی مطیع و ذلیل می سازد و مدام به این می‌اندیشید که او از نظر شخصیت و اخلاق و هوش و دانایی از من بهتر است. او مرا با تمام نواقصم رها نکرده و باید تمام تلاشم را برای راضی کردن او انجام بدهم. در صورتی که او با این روش ها، خواستار سیطره بر شماست و در نتیجه وقتی شما این گونه در مورد خود فکر بکنید، پس در تله گرفتار شده‌اید.

۵. هرکاری بکنید راضی نخواهد شد

اگر گمان می کنید با تغییر خود، می توانید رضایت طرف مقابل را به دست بیاورید، سخت در اشتباه هستید، چون این قبیل از افراد هیچ گاه راضی نخواهند شد، چراکه ادعا می کنند کمال گرا هستند. هر چیزی را در خود تغییر دهید، باز هم خواسته‌های بیشتری خواهند داشت و گمان می کنند این حق آنها و وظیفه شماست.

۶. درک نادرستی از رابطه

کم کم درک نادرستی از نوع رابطه خود به دست می‌آورید. همیشه احساس خواهید کرد که شما شخصی ضعیف‌تر، کم هوش‌تر، بی‌قدرت و فاقد جذابیت هستید که تنها تمام زندگی خود را باید معطوف این بکنید که چطور باید رضایت او را به دست بیاورید./ تابناک

 

 

 

 

 

کپی