اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد

کسانی که می‌خواهند خباثت کنند باید سایه سنگین هزینه‌ دادن را احساس کنند

کسانی که می‌خواهند خباثت کنند باید سایه سنگین هزینه‌ دادن را احساس کنند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: کسانی که می‌خواهند خباثت انجام دهند متأسفانه احساس هزینه نمی‌کنند، در حالی که باید سایه سنگین هزینه‌ دادن را احساس کنند و جرأت خباثت نداشته باشند.

سردار علی فدوی که امروز (سه شنبه) مهمان چهاردهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بود طی سخنانی گفت: به طور قطع دوران دفاع مقدس در روندی قرار گرفت که یکی از مقدمه های معرفت به امام حسین (ع) و ظهور امام زمان (عج) است. بی‌نظیرترین افراد عالم در جنگ شهید شده‌اند؛ یاد و خاطره شهدایی مانند شهید همت، شهید خرازی و شهید چمران را گرامی می‌داریم. دفاع مقدس بی‌نظیرترین روالی است که می تواند تجلی پیدا کند و جوانان آن را ببینند.

وی افزود: باید شورای شهر تهران توجه ویژه به فرصت ها داشته باشد؛ فرصت برای این شورا باید مانند نفحه باشد و بدانید که با چشم بر هم زدنی چهار سال شورا تمام خواهد شد به ویژه اینکه انسان در شرایطی باشد که فرصت‌های زیادی را در گذشته از دست داده‌ است. در دوران دفاع مقدس افراد نمی توانستند فرصت را از دست بدهند چرا که جان خود را از دست می‌دادند و باید در لحظه و به هنگام اقدام می‌کردند.

وی با اشاره به خباثت‌هایی که علیه کشور و مردم توسط دشمن صورت گرفته است، گفت: بسیاری از خباثت‌ها یا ناشی از مال دنیا و یا ناشی از اهداف سیاسی بوده است که موضوع واکسن یا مثلا گران شدن برخی اجناس از این دست مسائل است. کسانی که می‌خواهند خباثت انجام دهند متأسفانه احساس هزینه نمی‌کنند در حالی که باید سایه سنگین هزینه‌ دادن را احساس کنند و جرأت خباثت نداشته باشند.

وی معرفت به امام حسین(ع) را زمینه ظهور امام زمان(عج) دانست و افزود: امام عصر (عج)  برای ظهور، خود را به امام حسین علیه السلام معرفی می کند و بنابراین باید همه عالم به امام حسین (ع) معرفت پیدا کند. روند انقلاب اسلامی که شروع شد امام راحل فرمودند این انقلاب را به دست صاحب اصلی اش می دهیم.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس همه دنیا علیه انقلاب اسلامی متحد شده بودند ادامه داد: اتحادی که حتی هم اکنون علیه انقلاب اسلامی شکل گرفته را نمی توانید در هیچ کجای دنیا پیدا کنید؛ این اتحاد صورت گرفته اما تاکنون حتی یک پیروزی نداشتند و همه پیروزی ها متعلق به جبهه حق علیه باطل بوده است.

سردار علی فدوی با اشاره به قدرت بازدارندگی کشور گفت: مرحله بازدارندگی به این معناست که اگر دشمن بخواهد غلطی بکند، بررسی می کند و متوجه می شود که ضرر و زیان اش بسیار بیشتر از نفع و سودش خواهد بود. در بیشتر موارد ما تعیین کننده هستیم و آمریکایی‌ها نیز به این مطلب اعتراف دارند، در آمریکا تاکید شده است که بروید توان ایجاد کنید تا در برابر ایران بازدارنده باشید البته این کار خداست و خدا در ذهن و دل آنها این جایگاه (قدرت بازدارندگی ایران) را قطعی می‌کند.

وی با یادآوری این نکته که امام راحل در اوایل انقلاب می‌گفتند ما هم ابرقدرت هستیم افزود: اگر همه کشور همراه امام به این مطلب باور داشتند، ما به جای اینکه در دهه ۹۰ ابرقدرت باشیم در دهه ۶۰ به این مرحله می رسیدیم. مشکل این است که خیلی از افراد در جاهایی قرار می‌گیرند که اقتضای آن این است که مانند امام فکر و مانند امام عمل کنند اما اینگونه عمل نمی کنند. مردم با امام راحل همراه بودند اما در این بین افرادی بودند که با مردم و امام همراهی نکرده و مشکلاتی را ایجاد می کردند.

سردار فدوی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه در نیروی دریایی برای من و همه پاسداران، آمریکایی‌ها به اندازه سر سوزنی مهم نبودند گفت: ما به عینه ضعیف بودن، ذلیل بودن و در موضع انفعال قرار داشتن آنان را می‌دیدیم. ما در برخی موارد به آمریکایی‌ها در خلیج فارس زور می‌گفتیم اما چون همراهانم کم بودند، زورمان به همین قدر می رسید.

وی ادامه داد: روزی در خلیج فارس دستور دادیم هر کسی که می‌خواهد در خلیج فارس باشد باید فارسی صحبت کند که در ظرف کمتر از یک ماه در تمام ناوهای آمریکایی یک فارسی زبان حضور داشت. در نمونه دیگر اعلام کردیم که ۶ کشور نمی‌توانند از خطوط دریانوردی بین المللی که ترسیم شده عبور کنند چرا که برخی از این خطوط در خاک ما در ایران قرار داشت و دیدیم تاکنون این کشورها آمریکا، انگلیس، فرانسه، کانادا و نیوزلند از این خطوط عبور نکرده اند.

وی تاکید کرد: نیروی نظامی آمریکا سالانه ۸۰۰ میلیون دلار بودجه نظامی دارد؛ این در حالی است که ما در دولت قبل، باید صد سال نفت می فروختیم تا ۸۰۰ میلیون دلار داشته باشیم. اما نتایج برقرار است چون قاعده خداوند برقرار است و خداوند نتیجه را رقم می‌زند.

جانشین فرماندهی کل سپاه با اشاره به ضرورت رفع مشکلات اقتصادی گفت: وقتی که خداوند در کارهای سخت به وعده اش عمل می کند در کارهای آسان هم عمل می کند و زمانی که در دولت، همه ادبیات امام و انقلاب را قبول دارند، قطعاً اتفاقات خوبی خواهد افتاد؛ دولت قبل عملاً قبول نداشت و باید با تجربه‌ای که خودمان داشته‌ایم برای کارهای اقتصادی و فرهنگی نیز الگوسازی کنیم.

وی ادامه داد: همانطور که دل و جرات به خرج دادیم و در دوران دفاع مقدس بعد از دوره بنی صدر در عملیات «فرمانده کل قوا خمینی روح خدا» و چهار عملیات بعد از آن بسیاری از نقاطی که توسط دشمن اشغال شده بود را آزاد کردیم؛ باید در این حوزه نیز عمل کنیم. بعد از برطرف شدن دوره بنی صدر و انجام عملیات هایی از جمله عملیات بیت المقدس، ما جنگ را در خانه دشمن شروع کردیم و بنابر روایات جنگ در خانه دشمن موجب عزت ما شد.

سردار فدوی در بخش دیگری از سخنان خود درباره موضوع یمن گفت: کمی از نفس انقلاب اسلامی در یمن افتاده است و ببینید چگونه عمل می کنند. هم اکنون آمریکا و اروپا، صهیونیست و عربستان، در یمن مستأصل شدند اما چون به جاهلیت قبل از اسلام مبتلا هستند، ملتمس ما شدند که آبرومندانه آنها را از اینجا نجات بدهیم.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاهی در یمن گفت: نمایشگاهی در یمن برگزار شد که اگر همه کشورهای عربی با هم بخواهند چنین نمایشگاهی را راه بیندازند، نمی‌توانند. ما را متهم می کنند که تجهیزات را به یمن می‌دهیم در حالی که آنها یمن را صددرصد محاصره کردند چگونه ایران می‌تواند به آن‌ها تجهیزات بدهد. یمنی‌ها از بهره هوشی بالایی برخوردار هستند و جزو بالاترین بهره هوشی در میان مردم کشورهای مختلف دنیا هستند. / ایسنا

کپی