اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
با حضور رئیس بنیاد شهید

زنگ ملی «ایثار و شهادت» نواخته شد

زنگ ملی «ایثار و شهادت» نواخته شد

آیین زنگ ملی «ایثار و شهادت» با حضور قاضی زاده هاشمی و جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار شد.

در این مراسم «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، «علیرضا کاظمی» سرپرست وزارت آموزش و پرورش، امیر «نبی سهرابی» جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سردار «محمدحسین حمیدی» فرمانده راهور پایتخت، سرهنگ «جاماسب بهمنیار» رئیس بسیج فرهنگیان، «عبدالرضا فولادوند» مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، «مجتبی باستان» رئیس بسیج دانش‌آموزی و تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا حضور داشتند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در این مراسم با اشاره به وجود ۳۲۵ شهید فرهنگی و پنج هزار و ۲۰۶ شهید دانش‌آموز اظهار داشت: یکی از کارکرد‌های مهم آموزش و پرورش انتقال فرهنگ و ارزش‌ها به نسل‌های آینده است. دفاع مقدس دوره ۱۰ سال دفاع جانانه، حماسه، ایثار و ازخودگذشتگی یکی از بهترین منابع و سرچشمه‌های ارزشی ماست.

فولادوند افزود: آموزش و پرورش انتقال فرهنگ ایثار و شهادت را سرلوحه کارهای خود قرار داده و برنامه‌های متعددی برای انجام هر چه بهتر آن تدوین کرده است که یکی از این برنامه‌ها توجه به راهیان نور بود تا دانش آموزان از نزدیک با دفاع مقدس آشنا شوند.

در این برنامه از خانواده چند تن از شهدای فرهنگی تجلیل و تقدیر به عمل آمد و از تمثال «محمدرسول رضایی» از شهدای شاخص دانش آموزی کشور رونمایی شد.

دفاع‌پرس/

کپی