اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

واژگونی خودرو در کبودراهنگ قربانی گرفت

واژگونی خودرو در کبودراهنگ قربانی گرفت

رییس پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی سواری در جاده همدان- سوباشی راننده این وسیله نقلیه جان خود را از دست داد.

سرهنگ رضا عزیزی بیان کرد: ساعت هفت صبح امروز در کیلومتر ۱۲ مسیر سوباشی کبودراهنگ خودروی «تیبا» بر اثر خواب آلودگی راننده ابتدا با گاردریل برخورد کرد و سپس واژگون شد که راننده این وسیله نقلیه به علت نبستن کمربند ایمنی جان خود را از دست داد.

وی اضافه کرد: محور کبودراهنگ - سوباشی به طول ۳۵ کیلومتر یکی از مسیرهای حادثه خیز استان همدان به شمار می رود به گونه ای که آمار سوانح در این جاده سه برابر شده و در نیمه نخست امسال ۱۰ تن در سوانح جاده ای این مسیر جان باختند.

رییس پلیس راه استان همدان گفت: در حالیکه این جاده غیراستاندارد ظرفیت خودروهای بومی را نیز ندارد با وصل شدن جاده کردستان- بیجار به این مسیر، تعداد زیادی از رانندگان کردستان و آذربایجان غربی به علت نزدیکی راه از این مسیر برای عزیمت به تهران استفاده می کنند.

سرهنگ عزیزی اظهار داشت: عمده سوانح فوتی این مسیر دسته جمعی و به علت خواب آلودگی رخ می دهد چرا که در وسط مسیر استان های غربی به تهران قرار گرفته و افرادی پس از حرکت از مبدا و چند ساعت رانندگی هنگام خستگی و خواب آلودگی وارد جاده های این استان می شوند.

۱۳۱ نفر در ۱۱۹ فقره سانحه جاده ای این استان در پنج ماهه ابتدایی سالجاری جان باختند که هفت درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.ایرنا 

کپی