اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

۵ درصد بیماران کرونایی علائم چشمی دارند/ ماجرای تست چشمی از زائران اربعین

۵ درصد بیماران کرونایی علائم چشمی دارند/ ماجرای تست چشمی از زائران اربعین

یک فوق تخصص شبکیه با اشاره به موضوع تست چشمی از زائران اربعین در بازگشت به کشور، گفت: منظور از این خبر، تست آزمایشگاهی نیست.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان چشم آفتاب دکتر بهرام بحرانی فوق تخصص شبکیه در پاسخ به خبر تست چشمی از زائران اربعین گفتند: covid 19 ارگان‌های مختلفی از بدن را درگیر می‌کند که چشم نیز از این قائده مستثنی نیست به طوری که حدود 5 درصد بیماران کرونایی علائم چشمی دارند. 

وی ادامه داد : گزارش‌هایی از درگیری قرنیه ،عوارض عروقی شبکیه در بیماران COVID19 وجود دارد ولی شایع ترین نوع درگیری در چشم بصورت عفونت ملتحمه ای حاد (کونژونکتویت) است که علائم آن شامل قرمزی چشم ،اشک ریزش و ترشح چشمی است.

دکتر بحرانی اظهار داشت: از ترشحات چشمی می توان نمونه برای PCR تهیه کرد که تنها در یک سوم بیمارانی که علائم چشمیCOVID19 را دارند مثبت است.

با توجه به شیوع کم علائم چشمی در بیماران covid19  و همچنین احتمال کم مثبت شدن تست pcr  ترشحات چشمی، از تست pcr چشمی برای تشخیص covid19 استفاده نمی شود و بیشتر برای مقاصد تحقیقاتی از آن استفاده شده است.

این فوق تخصص شبکیه عنوان کرد: در خبرگزاری‌های مختلف به نقل از وزیر راه و شهرسازی گزارش شده است که تست چشمی جایگزین تست pcr  برای زائران اربعین شده است؛ باتوجه به مطالب بالا به سادگی می توان متوجه شد منظور از تست چشمی یک تست آزمایشگاهی نیست بلکه اشاره به این دارد  فقط به ظاهر زائران نگاه کرده و درصورتی که زائر از نظر ظاهری بیمار به نظر برسد اقداماتی مانند قرنطینه و درمان برایشان انجام می شود و در غیر اینصورت زائر بدون هیچ تستی وارد کشور می‌شود./ ایران‌آنلاین

آیا قطره نفازولین کرونا را درمان می‌کند؟

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
کپی