اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

مرگ‌های کرونایی در جهان از ۴ میلیون و ۷۷۰ هزار مورد گذشت

مرگ‌های کرونایی در جهان از ۴ میلیون و ۷۷۰ هزار مورد گذشت

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۳۳ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۷۷۵ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۷۷۰ هزار و ۸۱ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و ۲۰۹ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۲۱۲ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۳.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۷۰۹ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از۵۹۴ هزار و هند با بیش از ۴۴۷ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۰۴ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
 

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۳,۹۴۲,۳۳۵ ۷۰۹,۱۱۹
۲ هند ۳۳,۶۹۷,۵۸۱ ۴۴۷,۴۰۶
۳ برزیل ۲۱,۳۶۶,۳۹۵ ۵۹۴,۷۰۲
۴ انگلیس ۷,۷۰۱,۷۱۵ ۱۳۶,۲۰۸
۵ روسیه ۷,۴۴۳,۱۴۹ ۲۰۴,۶۷۹
۶ ترکیه ۷,۰۶۶,۶۸۸ ۶۳,۳۷۲
۷ فرانسه ۶,۹۹۵,۶۲۸ ۱۱۶,۵۳۷
۸ ایران ۵,۵۴۷,۹۹۰ ۱۱۹,۶۴۹
۹ آرژانتین ۵,۲۵۱,۹۴۰ ۱۱۴,۹۵۴
۱۰ کلمبیا ۴,۹۵۲,۶۹۰ ۱۲۶,۱۷۸


براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند./ ایسنا 

جدیدترین آمار مبتلایان، قربانیان و بهبودیافتگان کرونا در جهان

 

کپی