اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

تخریب ۱۵۹ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در جاده چالوس

تخریب ۱۵۹ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در جاده چالوس

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: ۱۲۰ هکتار از اراضی تغییرکاربری یافته غیرمجاز در محدوده جاده کرج-چالوس، آزادسازی شد.

تخریب ۱۵۹ تغییر کاربری غیرمجاز در جاده چالوسبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، اسماعیل صارمی گفت:  ۱۲۰ هکتار از اراضی و باغات جاده کرج - چالوس ، روستای کندر و آدران که دستخوش تفکیک شده بود با حضور به موقع نیرو‌های جهاد و دستور مقام قضایی آزاد سازی شد.

او افزود: جهاد کشاورزی در حفاظت از اراضی کشاورزی و باغات و مقابله با ساخت و ساز‌های غیر مجاز عزم جدی دارد و برای حصول نتایج مورد انتظار باید تمامی نهاد‌ها و دستگاه‌های دخیل در این حوزه مشارکت جدی داشته باشند.

صارمی از ساخت و ساز‌های غیر مجاز در شهرستان کرج به عنوان یک معضل نام برد و گفت: مقابله با سودجویان و زمین خواران نیازمند برخورد جدی مسئولان و مشارکت مردم است.

او افزود: آزادسازی یادشده شامل تخریب ۱۵۹ مورد تغییر کاربری غیرمجاز از قبیل ویلا، آلاچیق، دیوار کشی، محوطه سازی و دپوی مصالح بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: با کسانی که به منظور کسب درآمد بیشتر اقدام به دیوارکشی یا ساخت باغ ویلا می‌کنند به شدت برخورد می‌کنیم و از شهروندان کرج درخواست می‌کنیم از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، این مدیریت را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند و مراتب هرگونه تخلف در این حوزه را به سرعت به اطلاع جهاد کشاورزی برسانند./ صداوسیما

کپی