اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

یوسفی: هدفم حضور و موفقیت در المپیک ۲۰۲۴ پاریس است

یوسفی: هدفم حضور و موفقیت در المپیک ۲۰۲۴ پاریس است

دارنده مدال طلای المپیک جوانان در سال ۲۰۱۸ با بیان اینکه سه سال دیگر در این رده سنی وزنه خواهد زد گفت: هدفم نهاییم رسیدن به المپیک پاریس و وزنه زدن در آن آوردگاه است.

«علیرضا یوسفی» با بیان اینکه هم‌اکنون در اردوی تیم ملی وزنه‌برداری مردان است اظهار داشت: کادر فنی و فدراسیون اردوی جدید را با جوانان و نفرات باتجربه تشکیل داده و من نیز به این اردو فراخوانده شدم.

وی ادامه داد: در کنار دیگر بزرگان وزنه‌برداری و زیر نظر محمدحسین برخواه در حال تمرین هستیم و در تلاشم تا بتوانم به رکوردهای لازم برای اعزام به مسابقات جهانی برسم.

وی با اشاره به فعالیت خود بعد از کسب مدال طلای المپیک ۲۰۱۸ جوانان افزود: یک مصدومیت جزیی داشتم و شرایط کرونایی نیز همه فعالیت‌ها را تحت تاثیر قرار داده بود. تمریناتم را با نظارت مربیان شخصی انجام می‌دادم و در رده سنی جوانان نیز فعالیت دارم. همیشه برای حضور در اردو تیم ملی آماده هستم و هر زمانی مربیان صلاح بدانند در  اردوها حاضر خواهم شد.

دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۸ جوانان این را هم عنوان کرد: زمانی که این مدال کسب کردم رکوردم ۱۶۵ بود اما اکنون آن را با ۱۸۵ ارتقا دادم و این یک روند خوب و موثر است. البته در آن مسابقات من در دسته به اضافه ۸۵ کیلوگرم وزنه می‌زدم.

وی افزود: به دنبال آن هستم تا به رکورد جوانان جهان حمله کنم. این رکورد در اختیار علی داودی قهرمان ارزنده ایران و نایب قهرمان المپیک توکیو است.

وزنه‌بردار جوان ایران در تشریح برنامه‌های خود تصریح کرد: من تا سه سال دیگر می‌توانم در رده سنی جوانان وزنه بزنم اما هدف نهاییم قهرمانی در این رده سنی نیست بلکه هدف اصلی من رسیدن به المپیک ۲۰۲۴ پاریس است.

 علیرضا یوسفی در بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ جوانان بوینس آیرس با رکورد ۱۶۲ یک ضرب، ۲۱۸ دوضرب و مجموع ۳۸۰ کیلوگرم مدال طلاگرفت و قهرمان این بازی‌ها شد.

/ایرنا


 

کپی