اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

پایگاههای منتخب اهدای خون امروز در مشهد فعال است

پایگاههای منتخب اهدای خون امروز در مشهد فعال است

سازمان انتقال خون خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای تعداد و مکانهای پایگاههای فعال اهدای خون شهر مشهد را در روز سوگواری اربعین حسینی معرفی کرد.

 امروز پنجم مهر ماه مصادف با اربعین شهادت سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع)  با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، پایگاه اهدای خون مستقر در مرکز رفاهی دانشگاه واقع در خیابان دانشگاه رو به روی خیابان کفایی و پایگاه اهدای خون ثامن واقع در ابتدای بازارچه شهید آستانه پرست ورودی حرم مطهر رضوی آماده پذیرش داوطلبان مومن و ایثارگر برای اهدای خون خواهند بود.

ساعت پذیرش پایگاههای فعال اهدای خون صبح از ساعت هشت تا ۱۳ و نوبت عصر از ۱۵ تا ۳۰ / ۱۸  است  و همراه داشتن اصل کارت ملی و ماسک الزامی و آوردن همراه به پایگاه های اهدای خون ممنوع است.

قابل ذکر است اهداکنندگان خون  می توانند برای روزهایی غیر از این ایام با ثبت نام اینترنتی درسامانه nobatdehi.ibto.ir زمان مراجعه خود در پایگاه های اهدای خون را کاهش داده و موجبات بهتر اجرا شدن پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را فراهم کنند. 
روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی ضمن دعوت از عموم به مشارکت در این اقدام خداپسندانه، به شهروندانی که به هر دلیلی هنوز موفق به اهدای خون نشده اند توصیه کرد تا این ایام را فرصتی مغتنم برای آغاز این تجربه حیاتی بدانند و به جمعیت اهداکنندگان بی دریغ زندگی بپیوندند.

شرایط عمومی اهدای خون شامل وزن بیش از ۵۰ کیلوگرم، سن بین ۱۸ تا ۶۰ سال، رعایت فواصل اهدای خون حداقل به مدت هشت هفته، رعایت تعداد نوبت مجاز اهدای خون در سال برای بانوان سالانه سه بار و برای مردان سالانه چهار بار، پرهیز ار رفتارهای غیر بهداشتی و همچنین برخورداری از سلامت عمومی جسمانی و روانی است./ایرنا

کپی