اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

پیام تسلیت روابط عمومی ارتش در پی شهادت نوجوان فداکار ایذه‌ای

پیام تسلیت روابط عمومی ارتش در پی شهادت نوجوان فداکار ایذه‌ای

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پی شهادت «علی لندی» نوجوان فداکار ایذه‌ای پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی، ارتش متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا»

شهادت نوجوان فداکار«علی لندی» که با ایثار و شجاعت مثال زدنی خود، دو بانوی گرفتار در آتش سوزی را نجات داد، موجب تألم خاطر هموطنان و آحاد فرماندهان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران و البته باعث افتخار و غرور ملی شد.

هم‍زمانی شهادت این نوجوان فداکار با هفته دفاع مقدس، بار دیگر صحنه های خلق حماسه، ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان ایران اسلامی در 8 سال دفاع مقدس را تداعی کرد.

تاریخ سراسر افتخار جمهوری اسلامی ایران مشحون از ایثار و فداکار دلیرمردانی است که با نثار جان خود، امنیت، آسایش و زندگی به دیگران بخشیدند و اقدام شجاعانه، با بصیرت، آگاهانه و ایثارگرانه «علی لندی» عزیز، یادآور رشادت  شهیدان عزیز و جوان سال های دفاع مقدس از جمله "سربازان عبدالحمید انشایی"، و یوسف حیدری و "بسیجی حسین فهمیده"  بوده و ادامه این خط ارزشمند در دفاع از حریم حرم و  مرزهای میهن اسلامی و شهدای سلامت، گویای این واقعیت است که رویش های انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ریشه دار و همیشگی است و خط ارزشمند شهادت برای دفاع از مردم و نظام مردمی ادامه دارد.

در برهه فعلی که دشمنان ایران اسلامی با تهاجم گسترده فرهنگی سعی در بی هویتی جوانان و دور کردن آن ها از شعائر دینی و اخلاق اسلامی هستند، این اقدام شجاعانه و نوع دوستانه علی لندی، نشان از زنده بودن روحیه ازخودگذشتگی و نوع دوستی در بسیاری نوجوانان این مرز بوم  دارد که در مکتب حضرت قاسم بن الحسن(ع)  مشق دلدادگی و ایثار کرده اند.

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران  شهادت این نوجوان شجاع و فداکار را به مردم غیرتمند و سرافراز خوزستان و شهرستان ایذه به ویژه خانواده محترم این عزیز، صمیمانه تسلیت عرض کرده  و از درگاه خداوند متعال برای این مرحوم رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسئلت دارد./ ایسنا 

دستور برای ثبت شجاعت ماندگار «علی لندی»/ الگویی برجسته برای نوجوانان دهه هشتادی است

 

 

کپی