اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

آمار نهایی پذیرش کنکوری‌ها در هر گروه آزمایشی اعلام شد

آمار نهایی پذیرش کنکوری‌ها در هر گروه آزمایشی اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور آمار نهایی پذیرش داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ در ۵ گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم تجربی، هنر، زبان و علوم ریاضی و فنی را اعلام کرد.

نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و تعداد ظرفیت پذیرش با آزمون  (با احتساب چهار رشته دانشگاه آزاد اسلامی) روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی تعداد ۵۵ هزار و ۶۵۲ ظرفیت پذیرش تعیین شده که از این تعداد ۴۱ هزار و ۴۹۴ نفر در دوره روزانه پذیرش می شوند.

همچنین در گروه آزمایشی علوم تجربی با احتساب پذیرش دانشگاه آزاد، تعداد ۵۵ هزار و ۹۵۲ داوطلب ظرفیت در نظر گرفته شده که از این تعداد ۳۴ هزار و ۷۶۳ داوطلب در دوره روزانه، ۲۲۶۳ نفر در دوره شبانه و ۲۹۳ داوطلب در دانشگاه آزاد پذیرفته می شوند.


آمار نهایی پذیرش کنکوری ها در هر گروه آزمایشی اعلام شد

بر اساس اعلام سازمان سنجش در گروه علوم انسانی تعداد ۵۳ هزار و ۸۹ نفر ظرفیت وجود داشت که از این تعداد ۲۲ هزار و ۵۸۱ نفر در دوره روزانه و چهار هزار و ۶۰ نفر نیز در دوره شبانه وارد دانشگاه ها می شوند.

در گروه آزمایشی هنر نیز ۶ هزار و ۱۹۷ داوطلب ظرفیت اعلام شده که از این تعداد  ۴ هزار و ۲۳۱ نفر در دوره روزانه و ۹۰۱ نفر نیز در دوره شبانه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مشغول تحصیل می شوند.

همچنین ظرفیت پذیرش دانشجو در گروه آزمایشی زبان های خارجی چهار هزار و ۵۴۷ نفر عنوان شده که از این تعداد ۲ هزار و ۷۱۱ نفر در دوره روزانه پذیرش می شوند./ ایرنا 

کارنامه علمی و نهایی پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری ۸ مهر ماه منتشر می‌شود

۴۵۵ هزار و ۴۲۴ نفر در کنکور سراسری ۱۴۰۰ پذیرفته شدند

نکاتی مهم برای پذیرفته‌شدگان رشته‌های خاص کنکور ۱۴۰۰

 

 

 

 

 

کپی