اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

تورم ۱۰۰ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی تهران در بهار امسال

تورم ۱۰۰ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی تهران در بهار امسال

معاون اطلاعات و آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از تورم نقطه به نقطه ۱۰۰.۷ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی پایتخت در بهار سال ۱۴۰۰ خبرداد.

به گزارش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، مسعود افشین گفت: تورم نقطه به نقطه قیمت نهاده‌های ساختمانی مسکونی شهر تهران در بهار سال ۱۴۰۰ نسبت به بهار سال ۱۳۹۹، ۱۰۰.۷ درصد بوده است که در مقایسه  با  فصل زمستان، ۳/۵ واحد درصد افزایش داشته است.

وی افزود: طرح آمارگیری از قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران از سال ۱۳۹۰ با هدف محاسبه تغییرات فصلی و سالانه شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی در سطح شهر تهران به‌صورت فصلی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران اجرا و نتایج آن توسط مرکز آمار ایران بر سال پایه ۱۳۹۰ انتشار می شود.

افشین خاطرنشان‌کرد: در بهار سال ۱۴۰۰ این طرح آمارگیری با مراجعه به ۸۲۲ کارگاه در سطح شهر تهران و جمع‌آوری ۳۸۰۰  قلم اطلاعات انجام شده است.

وی در خصوص تورم سالانه قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در بهار سال ۱۴۰۰ افزود: تورم سالانه بهار امسال، معادل ۹۳/۵ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۱۷/۱ واحد درصد افزایش یافته است.

لازم به ذکر است، اطلاعات تفضیلی این طرح در سامانه اطلاعات آماری استان تهران به آدرس amar.thmporg.ir در دسترس است./ ایرنا

 

 

 

 

 

کپی