اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

جزئیات سرقت ۱۰۰ میلیارد تومانی از گاوصندوق طلایی

جزئیات سرقت ۱۰۰ میلیارد تومانی از گاوصندوق طلایی

سارقانی که با ورود به آپارتمانی در غرب تهران و تخریب گاوصندوق داخل خانه، ۱۰۰ میلیارد تومان طلا، جواهر و ارز به سرقت برده بودند به دام پلیس افتادند.

 به نقل از روزنامه همشهری، اواخر شهریور امسال مردی وحشتزده با پلیس تماس گرفت و خبر از دستبرد دزدان به خانه‌اش داد. این مرد می‌گفت که سارقان زمانی که وی و خانواده‌اش در خانه حضور نداشتند، وارد آپارتمان آنها شده و با تخریب گاوصندوق، ۱۰۰ میلیارد تومان طلا، جواهر و ارز دزدیده‌اند.

به‌دنبال تماس این مرد، تیمی از مأموران کلانتری ۱۳۷ راهی محل حادثه شدند. بررسی‌ها آغاز و معلوم شد که دزدان با زیرنظر گرفتن این آپارتمان و اطمینان از اینکه کسی داخل خانه نیست، اقدام به تخریب قفل در کرده و پس از ورود به آنجا سراغ گاوصندوق رفته‌اند. تحقیقات نشان می‌داد که دزدان با استفاده از ابزاری که در اختیار داشتند در داخل خانه شروع به تخریب گاوصندوق کرده و پس از آن موفق شده‌اند همه محتویات داخل آن را سرقت کنند.

با این اطلاعات، تحقیقات برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز شد. مأموران پلیس با بررسی‌های تخصصی و بازبینی دوربین‌های مداربسته آن حوالی به نخستین سرنخ‌ها دست یافتند. آنها که موفق شده بودند خودروی سارقان را شناسایی کنند، به ردگیری‌های تخصصی ادامه دادند و در نهایت به مرد جوانی رسیدند که بررسی سوابق او نشان می‌داد  یک سارق سابقه‌دار است و پیش از این ۴ بار به اتهام سرقت منزل دستگیر شده و به زندان افتاده است.

شواهد نشان می‌داد که این مرد یکی از اعضای باند سرقت ۱۰۰ میلیارد تومانی است و در ادامه قاضی پرونده دستور بازداشت او را صادر کرد. درحالی‌که حدود یک‌ هفته از این سرقت گذشته بود، مأموران موفق شدند مخفیگاه او را در غرب تهران شناسایی و آنجا را محاصره کنند. سارق سابقه‌دار در یک عملیات ضربتی به دام پلیس افتاد و در بازرسی مخفیگاه او، بیش از یک‌میلیارد تومان از طلاهای سرقت شده از خانه شاکی کشف شد.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران با بیان این خبر گفت: متهم دستگیر شده در بازجویی‌ها به سرقت میلیاردی با همدستی ۲ نفر از دوستانش اعتراف کرد و مدعی شد که بعد از سرقت بخشی از اموال مسروقه را به مالخران فروخته‌اند.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که متهم و همدستانش همگی از دزدان سابقه‌دار در زمینه سرقت از منزل هستند که به غیر از سرقت از خانه مالباخته، چندین سرقت دیگر در محدوده غرب و شمال‌غرب تهران رقم زده‌اند.

کپی