اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

وزیر امور خارجه درگذشت آیت الله حسن‌زاده آملی را تسلیت گفت

وزیر امور خارجه درگذشت آیت الله حسن‌زاده آملی را تسلیت گفت

وزیر امور خارجه در پیامی درگذشت آیت‌الله حسن زاده آملی را تسلیت گفت و تاکید کرد: آثار و تالیفات این عالم برجسته، علامه ذوالفنون و علامه دهر همواره چراغ روشنی برای هدایت حق جویان و محققان علوم مختلف خواهد بود.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیر عبداللهیان در پیام تسلیتی به مناسبت در گذشته آیت‌الله حسن‌زاده آملی،نوشت: ارتحال ملکوتی عالم ربانی، عارف وارسته نستوه و فیلسوف‌ فرزانه حضرت آیت الله علامه حسن زاده آملی (رضوان الله علیه) موجب تاسف و تاثر  عمیق گردید.

وزیر امور خارجه در این پیام یادآور شد: آن عالم فرزانه و معلم اخلاق یکی از برجسته ترین اندیشمندان و فلیسوفان اسلامی و خزانه علوم مختلف و عرفان و اخلاق در دوران معاصر بودند و عمر پربرکت خویش را صرف‌ نشر و ترویج مبانی قرآن کریم و سیره نبوی و معارف‌اهل بیت عصمت و طهارت (ع) کردند.

وی خاطرنشان کرد: خلوص و معنویت ایشان موجب نفوذ کلام مشفقانه و ناصحانه و محبوبیت و علاقه مندی ملت شریف و جوانان مومن به ایشان بود و آثار و تالیفات این عالم برجسته، علامه ذوالفنون و علامه دهر همواره چراغ روشنی برای هدایت حق جویان و محققان علوم مختلف خواهد بود.

امیرعبداللهیان در پیام خود ضایعه ارتحال آن عالم فرزانه را به محضر نورانی امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری، علما و مراجع عظام، حوزه‌های علمیه، شاگردان و علاقمندان ایشان و آحاد مردم شریف و مومن مازندران و خطه سرافراز آمل به خصوص بیت معزز و مکرم ایشان تسلیت گفت و برای آن عالم جلیل القدر علو درجات و همجواری با امامان و صلحا و علما و مقربین درگاه الهی و شهدای کربلا مسالت کرد./ ایرنا 

پیام تسلیت معاون اول رئیس‌جمهور برای درگذشت علامه حسن‌زاده آملی

 

 

 

کپی