اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

تفاهم‌نامه‌ همکاری مابین فدراسیون‌های اسکواش ایران و عراق امضا شد

تفاهم‌نامه‌ همکاری مابین فدراسیون‌های اسکواش ایران و عراق امضا شد

مسوولان فدراسیون‌های اسکواش ایران و عراق با دبیر کل کمیته ملی المپیک ایران دیدار و سپس تفاهم‌نامه‌ای را به امضا رساندند.

رییس فدراسیون اسکواش کشور عراق به همراه «مسعود سلیمانی» رییس فدراسیون اسکواش ایران با «کیکاووس سعیدی» دبیر کل کمیته ملی المپیک  کشورمان دیدار کردند.

در این ملاقات که نواب روسای دو فدراسیون نیز حضور داشتند، «علی جهاد» رییس فدراسیون اسکواش عراق خطاب به «کیکاووس سعیدی»، اظهار داشت: سال‌هاست تحولات اسکواش را در ایران مشاهده می‌کنم و رشد این ورزش در چند سال اخیر باورنکردنی است.

وی ادامه داد: برای همین منظور می‌دانید که مصر به‌عنوان یک کشور آفریقایی در صدر کشورهای صاحب اسکواش جهان است ولی ما ترجیح دادیم راهی را که ایران در پیش گرفته را دنبال کنیم و بدنبال توافق و همکاری‌های مشترک بین اسکواش دو کشور هستیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک ضمن خیرمقدم به هیات عراقی با تاکید بر اینکه از زمان روی کار آمدن مسعود سلیمانی ورزش اسکواش به‌شکلی شتابنده در جای جای کشورمان توسعه داده شده و این را مرهون مدیریت راهبردی سلیمانی و ابتکاراتش می دانیم که صاحب اقبال بیشتر بین مسولان ورزش کشورمان شده و رویکرد پشتیبانی دو دستگاه عالی ورزش در ایران از وی و این فدراسیون ادامه دارد.

در پایان رییس فدراسیون کشورمان تفاهم‌نامه فی مابین ایران و عراق در دو موضوع ورزش زنان و رده های سنی تیم‌های ملی به امضا روسای دو کشور در محل کمیته ملی المپیک ایران رسید و تمثال مبارک سردار سرلشکر شهید حاج قاسم سلیمانی  از سوی رییس فدراسیون ایران به رییس فدراسیون عراق اهدا و هدایایی از طرف المپیک کشورمان به هیات عراقی تقدیم شد./ ایرنا

 

کپی