اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

کلاهبردار حرفه‌ای برنامه «دیوار» در تله پلیس آزادشهر

کلاهبردار حرفه‌ای برنامه «دیوار» در تله پلیس آزادشهر

فرمانده انتظامی شهرستان آزادشهر از بازداشت کلاهبردار حرفه‌ای برنامه «دیوار» در آزادشهر خبر داد.

سیدداود حسینی امروز اظهار کرد: در پی دریافت مرجوعه قضایی مبنی بر اینکه از فردی در برنامه دیوار کلاهبرداری شده، بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا شهرستان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: پس از اخذ اظهارات شاکی و تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد متهم با مراجعه به برنامه «دیوار» و آگهی‌های فروش گوشی و پس از توافق، اقدام به خرید و نشان دادن رسید صوری و گزارش انتقال وجه جعلی، گوشی را از فروشنده تحویل و متواری می‌شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران با فعالیت‌های اطلاعاتی پس از هماهنگی با مقام قضایی متهم را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر و به مقر پلیس انتقال دادند.

حسینی ادامه داد: متهم دارای سوابق متعدد بود و در اعترافات خود با همین شیوه از سه نفر از شهروندان کلاهبرداری کرده و ارزش هر یک از موبایل‌های سرقتی بالای ۴۰ میلیون ریال، برآورد شده است.


فرمانده انتظامی آزادشهر توصیه کرد شهروندان ضمن فعال کردن سامانه پیامکی حساب بانکی خود، بهنگام فروش کالا حتما از انتقال وجه به حسابشان اطمینان حاصل کنند و به رویت رسید چاپی اکتفا نکنند زیرا امکان هرگونه تقلب توسط سودجویان وجود دارد.فارس

 

کپی