اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

افسردگی قبل و بعد از زایمان سلامت روان کودک را نشانه می‌گیرد

افسردگی قبل و بعد از زایمان سلامت روان کودک را نشانه می‌گیرد

نتایج یک بررسی جدید اثبات کرد؛ مادرانی که در دوران بارداری یا پس از آن افسرده بوده‌اند کودکان خود را در معرض ابتلا به افسردگی قرار می‌دهند.

بر اساس مطالعات جدیدی که توسط متخصصان انگلیسی انجام گرفت، مشخص شد: کودکانی که از مادران مبتلا به افسردگی در دوران بارداری و پس از آن، متولد شده اند، بیشتر احتمال دارد تا سن ۲۴ سالگی علائم افسردگی را تجربه کنند.

در این بررسی آمده است: کودکانی که از مادران مبتلا به افسردگی قبل و بعد از زایمان، متولد شده بودند، در سن ۲۴ سالگی در آزمونهای سنجش افسردگی، تقریبا سه امتیاز بیشتر از فرزندانی بدست آوردند که مادرانشان دچار افسردگی نبوده اند.

در این مطالعه اطلاعات مربوط به ۵۰۲۹ نفر در یک دوره ۱۴ ساله از سن ۱۰ تا ۲۴ سالگی مورد بررسی قرار گرفت تا چگونگی بروز خطرات افسردگی در دوران کودکی و نوجوانی بررسی شود. محققان دریافتند فرزندان مادرانی که سابقه افسردگی پس از زایمان داشته اند، در طول زمان بیشتر در معرض علائم افسردگی بوده اند و همچنین کودکان مادرانی که دارای سابقه افسردگی قبل از زایمان بودند، در مجموع سطح افسردگی بالاتری داشتند.

به گزارش هندوستان تایمز، به گفته محققان این موضوع تاکید کننده اهمیت حمایت و مداخلات افسردگی قبل و بعد از زایمان برای مادر و فرزند اوست./ ایسنا 

برای مادرانی که در بحران کرونا فرزندشان را به دنیا آورده‌اند

علائم افسردگی دوران بارداری و روش‌های درمان آن

اشتباهات رایج در تشخیص افسردگی پس از زایمان

افسردگی قبل، حین و بعد از زایمان شوخی نیست

شیردهی افسردگی پس از زایمان را مهار می‌کند

افسردگی با رابطه مادر و نوزاد چه می‌کند؟

 

 

 

کپی