اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

روبات هوشمندی که بار‌های شما را حمل می‌کند

روبات هوشمندی که بار‌های شما را حمل می‌کند

روبات حمل بار گیتامینی، یک روبات زیبا و جمع و جور ویژه حمل بار است که مانند یک سگ شما را دنبال می‌کند.

پیاجیو فست فوروارد، زیرمجموعه شرکت خودروسازی ایتالیایی پیاجیو، دومین روبات حمل بار خود را که درواقع نسخه فشرده‌ای از روبات حمل بار این شرکت است، با  نام گیتامینی، روانه بازار کرد.

شکل و عملکرد گیتامینی همانند گیتا در اندازه کامل است (نامی ایتالیایی برای یک سفر کوچک یا گردش است). این روبات از دو چرخ بزرگ، یک صندوق عقب مرکزی و یک سیستم بینایی ماشینی تشکیل شده است که از آن برای شناسایی و پیروی از صاحب خود استفاده می‌کند.وزن گیتامینی ۲۸ پوند است و می‌تواند تا ۲۰ پوند را در فضای داخلی خود به مدت ۲۱ مایل حمل کند. این یک مقایسه جالب با گیتا است، که می‌تواند بیش از ۴۰ کیلوگرم وزن حمل کند، اما فقط در ۱۲ مایل.

گیتامینی از مجموعه‌ای از دوربین‌ها و حسگر‌ها، از جمله رادار (برای گیتای اصلی موجود نیست)، برای حرکت و دنبال کردن کاربر خود استفاده می‌کند. برای فعال کردن این حالت دنبال کردن، کافی است جلوی گیتامینی بایستید و روی دکمه همگام سازی ضربه بزنید. سپس این روبات فقط با استفاده از بینایی روی شما قفل می‌شود (از GPS یا بلوتوث استفاده نمی‌شود) و شما را با سرعت حداکثر ۶ مایل در ساعت دنبال می‌کند.

صندوق عقب روبات را می‌توان قفل کرد و حالت دنباله آن را غیرفعال کرد، اما هیچ ویژگی کاهش سرقت فعالی در آن وجود ندارد. با این وجود گیتا تا کنون در حین ارائه خدمات طاقت نشده چرا که با فاصله کمی از صاحب خود حرکت می‌کند. قیمت این محصول ۱۸۵۰ دلار است./انتخاب

کپی