اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

پادشاه مراکش به الجزایر تسلیت گفت

پادشاه مراکش به الجزایر تسلیت گفت

پادشاه مراکش با ارسال پیامی به رئیس جمهوری الجزایر، درگذشت رئیس جمهور پیشین این کشور را به وی تسلیت گفت.

 به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، محمد ششم، پادشاه مراکش در پیامی به عبدالمجید تبون، رئیس جمهوری الجزایر خاطرنشان کرد: با نهایت تأثر و تأسف خبر فوت عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهوری پیشین الجزایر را دریافت کردیم. خداوند او را مشمول مغفرت و رحمت خود بگرداند.

در این پیام همچنین آمده است: من به شما و از طریق شما به خانواده آن مرحوم و همچنین ملت الجزایر تسلیت عرض کرده و در این مصییت دردناک احساس همدردی می‌کنم و از خداوند متعال می‌خواهم که او را همنشین بندگان صالحش قرار دهد و به خاطر خدمات و آنچه که برای سرزمینش انجام داده، بهترین پاداش را به او بدهد.

چند روز قبل از فوت عبدالقادر بن صالح، تلویزیون دولتی الجزایر از درگذشت عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور سابق این کشور در سن ۸۴ سالگی خبر داد.

پیام پادشاه مراکش به الجزایر درحالی ارسال شده که روابط دو طرف از مدت‌ها قبل به تیرگی کشیده شده و الجزایر ضمنا قطع روابط دیپلماتیک با مراکش آسمان خود را به روی این کشور بست.

روز جمعه استفان دوجاریک، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در سخنانی اظهار کرد: دبیرکل سازمان ملل معتقد است که با توجه به اهمیت دو کشور در منطقه رهبران آنها باید وارد یک "گفت‌وگوی مثبت" برای حل و فصل کردن مشکلاتشان شوند.

وی افزود: ما می‌خواهیم شاهد برخورداری دو کشور از بهترین حالت ممکن از روابط دوجانبه برخوردار باشند./ ایسنا

کپی