اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

پایش کرونایی ۶۰۰۰ مسافر ورودی به کشور در شبانه‌روز گذشته

پایش کرونایی ۶۰۰۰ مسافر ورودی به کشور در شبانه‌روز گذشته

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پایش سلامت نزدیک به ۶۰۰۰ نفر از مسافران ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته خبر داد.

مهدی ولیپور با اشاره به ادامه اجرای طرح کنترل بهداشتی مسافران ورودی به کشور در مبادی مرزی که با همکاری وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر در حال انجام است، گفت: از زمان اجرای این طرح در روز ٢٠ اسفندماه ۹۹ تا صبح امروز سوم مهرماه، ۶۳۹ هزار و ۲۷۸نفر از مسافران ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا کنترل و غربالگری شده‌اند. در شبانه روز گذشته نیز ۵۹۶۷ مسافر ورودی به کشور تحت پایش سلامت قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۸۹ هزار و ۵۸۷ مورد تست فوری از مسافران اخذ شده است، افزود: همچنین ۷۵ هزار و ۷۷۸مورد تست PCR هم از مسافران مشکوک به کرونا گرفته شده است که در مجموع بیش از ۱۶۵ هزار تست را شامل می‌شود.

به گفته رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از ابتدای اجرای طرح تاکنون ۲۱۲ نفر از مسافران ورودی به کشور نیز به دلیل داشتن علائم مشکوک به کرونا یا مثبت شدن تست‌ها به صورت موقت قرنطینه شده‌اند.

ولیپور با بیان اینکه ۴۷۱ نیروی عملیاتی در اجرای این طرح مشارکت دارند، گفت: این طرح در ۲۸ پایانه مرزی زمینی، هوایی و دریایی اجرا شده که در حال حاضر ۱۴ مورد آن فعال است.

/ایسنا 

کپی