اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

قصیده گاو سفید در بوسان، مهمترین جشنواره آسیا

قصیده گاو سفید در بوسان، مهمترین جشنواره آسیا

فیلم «قصیده گاو سفید» در ادامه حضورهای بین‌المللی در بیست و ششمین جشنواره بوسان کره جنوبی روی پرده خواهد رفت.

به گزارش  روابط عمومی فیلم، این فیلم همچنین به زودی در سی و چهارمین جشنواره فیلم هلسینکی  فنلاند (عشق و آنارشی)، بیست و دومین جشنواره فیلم کالیگاری کانادا و نیز در بخش مسابقه هفدهمین جشنواره فیلم زوریخ سوئیس حضور خواهد داشت.

جشنواره بوسان کره جنوبی مهمترین جشنواره فیلم در قاره آسیا و از جشنواره‌های رده الف جهانی است که هر ساله از ۱۴ تا ۲۳ مهر در شهر بوسان برگزار می شود. فیلم  قصیده گاو سفید در بخش پنجره‌ای به سینمای آسیا این جشنواره به نمایش در خواهد آمد که مختص نمایش برترین آثار سال سینمای آسیا است که پیش از این در جشنواره‌های مهمی چون کن، برلین، ونیز، کارلوویواری و  حضور داشته‌اند.

قصیده گاو سفید در نخستین نمایش بین‌المللی خود در بخش مسابقه اصلی هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین حضور داشت و موفق به دریافت جایزه تماشاگران از این جشنواره شد. این فیلم همچنین موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم از سی و چهارمین جشنواره  درنو هیمات‌فیلم اتریش شد و در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر کاندید دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن و بهترین فیلمنامه برای مقدم و صناعی‌ها شده است.

این فیلم تاکنون در جشنواره‌های معتبر دیگری چون ترایبکا، کارلوویواری، ادینبورو، ملبورن به نمایش درآمده است. مریم مقدم، علیرضا ثانی فر، آوین پوررئوفی و پوریا رحیمی‌سام بازیگران نقش‌های اصلی این فیلم هستند.

بیشتر بخوانید

خواست مخاطب در تعیین سرنوشت شخصیت ها مهم است

 

 

کپی