اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

امیرعبداللهیان خواستارتوجه به همه ابعاد بحران سوریه توسط سازمان ملل شد

امیرعبداللهیان خواستارتوجه به همه ابعاد بحران سوریه توسط سازمان ملل شد

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در دیدار با فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه خواستار توجه به تمامی ابعاد بحران سوریه توسط این سازمان شد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و گیر پدرسون فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه ظهر امروز جمعه (به وقت محلی) در دیداری در حاشیه مجمع عمومی، در خصوص وضعیت سوریه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار از تلاش‌های سازمان ملل متحد و فرستاده ویژه دبیرکل جهت پایان دادن به بحران سوریه اعلام حمایت کرد و در عین حال خواستار توجه به تمامی ابعاد بحران سوریه توسط سازمان ملل متحد شد.

امیرعبداللهیان با انتقاد و محکوم کردن تحریم‌های آمریکا علیه سوریه، تصریح کرد که انتظار می‌رود سازمان ملل متحد در جهت رفع تحریم‌های ظالمانه که مردم سوریه را هدف قرار داده، نقشی فعال‌تر ایفا کند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین تصریح کرد که اشغالگری، حضور و دخالت نیروهای برخی کشورها بدون خواست و نظر دولت و مردم سوریه، به طولانی‌تر شدن بحران دامن زده است.

امیرعبداللهیان در این دیدار بار دیگر بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت از تمامیت ارضی و خواست مردم سوریه تأکید کرد.

در این دیدار، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل نیز گزارشی از آخرین وضعیت تحولات سوریه و اقدامات سازمان ملل ارائه داد./ ایرنا

کپی