اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

حاشیه‌های بازدید رییس بنیاد مسکن انقلاب کشور از روستای دهگاه بروجرد

حاشیه‌های بازدید رییس بنیاد مسکن انقلاب کشور از روستای دهگاه بروجرد

اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب کشور روز جمعه برای ساعاتی میهمان مردم روستای دهگاه بخش مرکزی شهرستان بروجرد شد که با حاشیه‌هایی همراه بود.

روستای دهگاه بروجرد در شمال بروجرد واقع شده که حدود یکهزارو ۲۰۰ نفر جمعیت دارد که شغل اصلی آنان کشاورزی و دامپروری است.

اهالی روستا از ساعاتی قبل از ورود رییس بنیاد مسکن مسیر ورودی روستا را آب و جارو کرده بودند و عکس شهدای روستا را روی میزهایی در مسیر قرار داده و زنان روستا با دود کردن اسپند برای استقبال منتظر بودند.
اکبر نیکزاد در بدو ورود در مقابل تمثال شهدای روستا خاضعانه ایستاد و از خودرو پیاده شد و با قرائت فاتحه به مقام همه شهدا ادای احترام کرد.
از همان بدو ورود با مردم گفت و گو و به درد دل مردم روستا گوش کرد.
رییس بنیاد مسکن کشور از اکثر واحدهای در دست ساخت در روستا بازدید کرد و با مشکلات ساخت و ساز در روستا آشنا شد.
اهالی روستا با در دست داشتن نامه هایی درخواست های خود را رییس بنیاد مسکن می دادند، یکی از اهالی روستای نامه ای را در دورن پاکت های زیبای کادویی گذاشته بود و از نیکزاد خواست که نامه را به دست رییس جمهوری برساند نیکزاد نامه از مرد روستایی گرفت و گفت من رییس جمهوری را نمی بینم.
تعدادی از دختران روستا که به علت نداشتن دبیرستان دوره اول ترک تحصیل کرده بودند خواستار گفت و گو با نیکزاد بودند که وی نیز با آرامش به حرف های آنان گوش داد که مظلومیت این دختران اشک‌ رییس بنیاد مسکن را درآورد، دختران روستا خواستار احداث مدرسه در روستا بودند زیرا پدران آنان اجازه تحصیل دانش آموزان دختر را در شهر نمی دهند.
دختران روستا از داشتن تبلت و گوشی هوشمند محروم بودند و نمی توانستند به علت نداشتن پوشش آنتن تلفن همراه و اینترنت به تحصیل ادامه دهند.
در پایان این بازدید حدودا ۲ ساعته رییس بنیاد مسکن کشور به درخواست اهالی بالا دست روستا از خانه های آنان نیز بازدید کرد.
رییس بنیاد مسکن کشور به دعوت فاطمه مقصودی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی به روستای دهگاه سفر کرد.
دستاورد سفر رییس بنیاد مسکن کشور به روستای دهگاه بروجرد بارقه امید در دل روستائیان برای ساختن هرچه سریعتر خانه یشان بود، حدود ۶۰ درصد خانه های روستای دهگاه بازسازی شده بود.
برخی اهالی روستا عنوان می کردند که چند روز است به یمن ورود رییس بنیاد مسکن کشور  ساخت و ساز در روستا جانی دوباره گرفته و بنیاد مسکن وارد روستا شده است و امیدوار بودند که بعد از رفتن رییس بنیاد مسکن ادامه ساخت و ساز در روستا رها نشود.
خبرنگاران نیز مانند همیشه مظلومانه با خودروهای شخصی، خود را به روستای دهگاه رساندند و بعد از پایان مراسم نیز با کوله باری از گرد و خاک تا برنامه بعدی به خدا سپرده شدند./ ایرنا

کپی