اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

مسافران فاقد بلیت و روادید، عامل شلوغی فرودگاه امام

مسافران فاقد بلیت و روادید، عامل شلوغی فرودگاه امام

سخنگوی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی: علت اصلی شلوغی و ازدحام زائران در فرودگاه امام خمینی (ره) زائران فاقد بلیت و روادید بودند.

جواد صالحی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: امروز با وجود اعلام قبلی مبنی بر اینکه هیچ بلیتی در فرودگاه امام خمینی و هیچ روادیدی در فرودگاه‌های عراق صادر نمی‌شود، بار دیگر شاهد حضور افرادی بودیم که به این فرودگاه مراجعه و تقاضای سفر داشتند.
وی افزود: حضور و تجمع این افراد مانع خدمت رسانی سریع به زائران دیگر می‌شود و در روند کار اخلال ایجاد می‌کند.
سخنگوی فرودگاه بین المللی امام خمینی با تاکید بر اینکه سفر به عراق نیازمند داشتن چهار مدرک است گفت: داشتن بلیت معتبر و روادید انفرادی، تزریق هر دو دوز واکسن و گواهی تست کرونای منفی ۷۲ ساعته، چهار نیازمندی انجام سفر اربعین است و بدون داشتن هرکدام از این مدارک، امکان انجام سفر منتفی است.
صالحی با اشاره به وجود تاخیر در انجام پرواز‌ها به مقصد عراق افزود: اگر یک هواپیما به هر دلیلی در یک عملیات پرواز خود با تاخیر مواجه شود، تا آخرین پروازی که آن هواپیما در آن روز انجام می‌دهد همگی با تاخیر انجام می‌شوند.
وی افزود: انباشت پرواز‌ها موجب شده مسافران در فرودگاه امام خمینی ساعاتی را بیش از حد معمول معطل شوند.
وی در خصوص ابطال برخی پرواز‌های اربعین نیز اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: تاکنون گزارشی از ابطال پرواز‌ها نداشته ایم، اما ممکن است این موضوع بدلیل این باشد که برخی واسطه‌ها به مسافران می‌گویند در ساعت خاصی به فرودگاه مراجعه کنید، اما چون با وجود اخذ هزینه‌های بالاتر از نرخ مصوب نتوانسته اند برای آن‌ها بلیت خریداری کنند، ادعا می‌کنند که پرواز آن‌ها کنسل شده است درحالیکه اساسا پروازی وجود نداشته که بخواهد کنسل شود.
مدیرکل روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی بار دیگر از همه زائران اربعین خواست: بلیت خود را حتما از آژانس‌های معتبر و خطوط هواپیمایی تهیه کرده و از تهیه آن از طریق دلالان و واسطه‌ها خودداری کنند و بدون بلیت و روادید عراق، به هیچ عنوان به فرودگاه مراجعه نکنند./ صداوسیما

کپی