اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

آغاز میزبانی مرکز تئاتر مولوی از نمایش اولئانا

آغاز میزبانی مرکز تئاتر مولوی از نمایش اولئانا

افتتاحیه نمایش «اولئانا» با استقبال مخاطبان و علاقه‌مندان یکم مهر در مرکز تئاتر مولوی برگزار شد.

 نمایش «اولئانا» نوشته دیوید ممت با ترجمه علی‌اکبر علیزاد و کارگردانی کیارش دستیاری رُست، اجراهای خود را در ساعت ۱۹:۰۰ روز پنجشنبه، یکم مهرماه، در سالن کوچک مرکز تئاتر مولوی با استقبال مخاطبان و حضور چند تن از هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی آغاز کرد.

کیارش دستیاری رُست، کارگردان این اثر از کارگردانان جوان و خلاق اهل خوزستان است که در کارنامه خود نویسندگی و کارگردانی نمایش‌های «آنها»، «هذیان‌های داریوش سعادت» و «ماجرای پارک» را دارد و از سال ۱۳۹۸ و پیش از آغاز پاندمی کرونا، به همراه گروه بازیگرانش تمرینات نمایش «اولئانا» را آغاز کرده بود .
در خلاصه این نمایش آمده است؛ کارول، دانشجوی جوان، برای رفع ابهامات درسی به دفتر استادش در دانشگاه مراجعه می کند. اتفاقاتی که در دفتر استاد رخ می‌دهد، تغییراتی در زندگی هر دونفر ایجاد می‌کند، ولی این پایان این ماجرا نیست.
نمایش «اولئانا» از حضور بازیگرانی همچون؛ اشکان افشاری، ویدا لیراوی، شهراد حسامی و مرضیه بازیار بهره می‌برد و دیگر عوامل این اجرا می‌توان به؛ مشاور کارگردان: علی هیهاوند، دستیار کارگردان: اشکان افشاری، منشی صحنه: کیمیا آژیراک و شیوا کوشکانی‌، مدیر صحنه: محمدمهدی موسوی، موسیقی: از قطعات آلبوم گذشته حال استمراری کارِن همایونفر (خانوم _این سیب هم برای تو)، صدا گذاری و میکس: حمیدرضا آداب(استدیو سُرنا) و مهدی بشیر، اجرای نور و موسیقی: روح اله زمانی، پویا اسکندزادگان، مشاور طراحی صحنه و نور: مهرداد اسماعیلیان، طراح صحنه و نور: کیارش دستیاری رُست، ساخت تیزر، پوستر و بروشور: محمدصادق زرجویان، عکاسان گروه: اسوه ثمری، حامی دیبا، آرش اطاعتی، ریحانه شیرازی و حمیدرضا محمدی، طراح لباس: پروا محزوزن و مهناز محمددوست، دستیار لباس: عرفان سفری و معراج نوحه‌خوان، گریم: کیما آژیراک و محسن اردلان، مشاور رسانه: امیر پارسائیان مهر، مدیر هنری: دکتر کامیار محبوب، تهیه و تولید: گروه هنری رُست اشاره کرد.

یادآور می‌شود، فروش اینترنتی بلیت‌های نمایش «اولئانا» که از روز پنجشنبه، یکم مهرماه، اجراهای خود را در سالن کوچک مرکز تئاتر مولوی آغاز نموده در سایت تیوال در حال انجام است./ روابط عمومی گروه

---
---

 

کپی