اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد:

مرغ گرم روزهای جمعه در ۱۰ میدان میوه و تره بار تهران توزیع شد

مرغ گرم روزهای جمعه در ۱۰ میدان میوه و تره بار تهران توزیع شد

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: به دستور معاون اول رییس‌جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی به منظور تنظیم بازار، توزیع مرغ گرم از امروز (جمعه، دوم مهر) برای نخستین بار در ۱۰ میدان میوه و تره بار تهران آغاز شد.

«رضا سالمی» درخصوص کمبود گوشت مرغ در بازار و قیمت های بالا افزود: از امروز توزیع مرغ گرم و منجمد در ۱۰ میادین میوه و تره بار تهران از جمله جلال آل احمد، صادقیه، شهید لواسانی، هروی، سردار جنگل؛ آزادگان، معلم، آزادی ، تهران سر و نواب آغاز شده است.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران اظهارداشت: در واقع  طی این برنامه گوشت مرغ گرم و منجمد ۵۰ درصد میادین تهران از این پس تامین می شود و تلاش داریم طی برنامه سهمیه مرغ گرم میادین تهران را به ۶۰ درصد افزایش دهیم.

وی  تصریح کرد: پیش از این عرضه گوشت مرغ گرم به دلیل تعطیلی کشتارگاه ها در روزهای تعطیل  در میادین میوه و تره بار انجام نمی شد، اما با دستور معاون اول رییس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی عرضه گوشت مرغ در روزهای جمعه را خواهیم داشت.

سالمی افزود: بنابراین مقدمات کار فراهم شده و با انتخاب دو تا سه کشتارگاه منتخب از امروز این کار کلید خورد و مرغ تازه برای اولین بار در ۱۰ میادین اصلی توزیع می شود  و مردم نگرانی در خصوص تامین این محصول نداشته باشند.

وی اضافه کرد: امروز ۲۰ تا ۲۵ تن گوشت مرغ تازه گرم و ۲۰ تا ۲۵ تن گوشت مرغ منجمد به میادین تهران عرضه شده است و در صورت موفقیت طرح عرضه گوشت مرغ گرم در روزهای جمعه در تهران و انتخاب کشتارگاه های منتخب دیگر این موضوع به استان های دیگر تعمیم داده می شود.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: طبق مصوبه دولت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم با قیمت ۲۴  هزارو ۹۰۰ تومان و هر کیلوگرم مرغ منجمد با نرخ ۱۹ هزارو ۸۰۰ تومان در میادین به فروش می رسد.

وی اضافه کرد: در واقع شرکت پشتیبانی امور دام هر کیلوگرم مرغ منجمد را با نرخ  ۱۸ هزارو ۸۰۰ در اختیار عوامل توزیع قرار می دهد تا با  ۱۰۰۰ تومان افزایش این محصول را در اختیار شهروندان قرار  دهند./ ایرنا

 

 

 

 


 

کپی