اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

سقوط کارگر جوان در کارخانه سیمان نایین منجر به فوت شد

سقوط کارگر جوان در کارخانه سیمان نایین منجر به فوت شد

کارگر حدودا ۲۹ ساله در کارخانه سیمان سفید نایین از ارتفاع سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

سخنگوی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: این حادثه روز گذشته در کارخانه سیمان سفید نایین رخ‌داده بود که کارگر توسط آمبولانس کارخانه به بیرون منتقل شد و در مسیر با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته و امدادخواهی شد.

عباس عابدی افزود: تکنسین‌های اورژانس پس از بررسی وضعیت این‌ کارگر، فوت وی را تائید کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نایین نیز دراین‌باره گفت: به دنبال تماس کارکنان کارخانه سیمان مبنی بر سقوط یکی از کارگران در هنگام کار، عوامل نیروی انتظامی برای بررسی موضوع راهی محل کارخانه شدند.

سرگرد هادی کیان‌مهر افزود: با حضور در محل مشخص شد که کارگر ۲۹ ساله از ارتفاع تأسیسات کارخانه به پایین سقوط کرده است و در دم جان‌باخته بود.

وی تصریح کرد: جسد کارگر جوان توسط آمبولانس کارخانه و پس از بررسی و تائید فوت برای بررسی‌های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و علت حادثه در دست بررسی است.

کارخانه سیمان سفید نایین در کیلومتر ۲۵ محور نایین به بنوید قرار دارد.

سقوط از ارتفاع دلیل نیمی از تلفات حوادث کار در اصفهان است

سقوط از بلندی همواره بیشترین سهم را در آمار تلفات حوادث کار به خود اختصاص می‌دهد که در چهار ماه ابتدایی امسال ۲۰ نفر به‌این‌علت جان خود را از دست دادند.

در چهارماهه ابتدائی سال جاری ۴۰ نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۲۸ نفر بوده است؛ افزایش داشته است.

بر اساس آمارها یک‌میلیون و ۹۰ هزار نفر کارگر بیمه‌شده در استان اصفهان وجود دارد که با در نظر گرفتن خانواده‌های آن‌ها، ۶۴ درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهد.

استان اصفهان  ۹ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و ۱۵۰ هزار واحد صنفی فعال دارد./ ایرنا

کپی