اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

وزیر نفت: ۱۰ میلیارد دلار برای میدان نفتی آذر مهران سرمایه‌گذاری شد

وزیر نفت: ۱۰ میلیارد دلار برای میدان نفتی آذر مهران سرمایه‌گذاری شد

وزیر نفت گفت: ۱۰ میلیارد دلار برای توسعه میدان مشترک نفتی آذر مهران سرمایه‌گذاری شده است که با تولید نفت طی حدود ۲ سال اعتبار هزینه شده باز می‌گردد.

جواد اوجی روز جمعه در دیدار با مردم شهرستان مهران اظهار داشت: اولویت مهم وزارت نفت توسعه میادین در استان ایلام است که در صورت تحقق این مهم ظرف سال‌های آینده روزانه ۳۳۰ هزار بشکه نفت در این استان تولید می‌شود.

وی ادامه داد: همکاران بنده در سازمان برنامه و هم دولت سعی دارند سهم توسعه میدان‌های نفتی را به دلیل تولید بالا افرایش دهند.

وی تصریح کرد: ورود به زنجیره ارزش اولویت دیگر وزارت نفت است که تحقق این مهم مانع از خام فروشی در سطح کلان می‌شود.

وزیر نفت گفت: وزارت نفت برای ۱۱۷ پروژه کشور ۱۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده است که ایلام می‌تواند سهم خود را دریافت کند.

اوجی یادآور شد: وزارت نفت در راستای مسوولیت‌پذیری اجتماعی ۱۰۰ میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه‌خیر کشور اختصاص داده است.

وی افزود: وزارت نفت در سال ۱۴۰۰ لوله‌کشی ۴۵۰ خانوار کم‌برخوردار را بصورت رایگان انجام می‌دهد که دستورالعمل نیز به شرکت ملی گاز بزودی ابلاغ می‌شود.

اوجی تصریح کرد: وزارت نفت برای آموزش نیروهای بومی شهرستان مهران با مجموعه سازمان فنی و حرفه‌ای قراردادی منعقد خواهد کرد که نیروی توانمند صنعت را آموزش دهند و پس از مهارت‌اندوزی در صنایع استان بکار گرفته شوند.

وی مهم‌ترین اولویت وزارت نفت را توسعه میادین مشترک ایلام نظیر آذر عنوان کرد و گفت: شرکت آذر بمنظور رونق اشتغال و افرایش تولید توسعه خواهد یافت./ ایرنا 

 

 

 

 

 

کپی