اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰

اسماعیلی در اختتامیه جشنواره رسانه ای ابوذر: سیاست دولت بازسازی آرایش رسانه ای است

اسماعیلی در اختتامیه جشنواره رسانه ای ابوذر: سیاست دولت بازسازی آرایش رسانه ای است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت مردمی سیاست قطعی و اصلی خود را بر پایه تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب در بازسازی آرایش رسانه‌ای قرار داده است و تمام رویکردها در این راستا بازطراحی می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، محمدمهدی اسماعیلی پنجشنبه‌شب در آیین پایانی پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر خراسان رضوی در مشهد گفت: در حوزه شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی و نیز رسانه‌های مکتوب نیاز به بازتعریف داریم. 
وی ادامه داد: دیروز رییس جمهوری به همه بخش‌های دولت دستور دادند که بخش‌های فرهنگی و رسانه‌ای باید با یک برنامه منظم و هماهنگ حرکت کنند. بر این اساس همه دستگاه هایی که ساختار و بودجه فرهنگی دارند باید با تعامل و هماهنگی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برنامه های فرهنگی و رسانه ای را به صورت هم افزا دنبال کنند. 
اسماعیلی اظهار داشت: بخش شبکه‌های اجتماعی هم به معاونت مطبوعاتی و مرکز توسعه فرهنگ در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزوده شد. 
وی گفت: در هم‌افزایی با نهادهای بیرون از دولت به دنبال ایجاد یک شبکه هم افزای رسانه‌ای هستیم تا گام‌های بزرگی برای اعتلای حوزه رسانه کشور برداریم و این کار را در قالب یک برنامه منظم و مدون پیش خواهیم برد. 
اسماعیلی با بیان اینکه دولت مردمی و انقلابی، نماینده همه آحاد مردم است، افزود: در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه به دنبال شکستن انحصارها هستیم و برای کمک به مناطق محروم نیز بخش ویژه ای در وزارتخانه راه‌اندازی کرده‌ایم. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با پشتیبانی رییس‌ جمهوری وارد این عرصه شده ام و به آن اطمینان دارم، ایشان فردی کاملا فرهنگی و علاقه مند به حوزه رسانه هستند و تاکنون هر درخواستی که از ایشان داشته ایم فراتر از انتظار برآورده کرده اند. 
اسماعیلی با بیان اینکه در حوزه رسانه و فعالیت‌های رسانه‌ای سال هاست که در مصاف نابرابر با جریان امپریالیسم قرار گرفته‌ایم، افزود: بعد از دهه اول انقلاب، با تغییر رویکرد جامعه رقیب از فاز نظامی به فاز فرهنگی، وارد یک منازعه فرهنگی گسترده شده ایم.
وی اضافه کرد: یکی از ابعاد پیچیده و پیش‌برنده برای دشمن حوزه رسانه است که در این راه با عملیات پیچیده رسانه‌ای و با یک پشتیبانی گسترده مالی، امنیتی و اطلاعاتی روبه رو بوده ایم. مسائلی مانند فتنه ۸۸ محصول عملیات پیچیده روانی، امنیتی و رسانه‌ای دشمن بود که واژه دروغی به نام تقلب را وارد ادبیات رسانه‌ای و از این طریق کشور را وارد بحران کرد و اگر هدایت رهبر معظم انقلاب و بصیرت عمارگونه خواص نبود، امواج سهمگین آن، قدرتی داشت که بتواند کشتی انقلاب را با خطر جدی مواجه کند. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فتنه ۸۸ در همان جایی که برای نظام نقطه تهدید بود، سرآغاز یک فرصت برای ایجاد جریان جدید رسانه‌ای برای جریان انقلاب هم بود. از سال ۸۹ به بعد وارد ترمیم و آرایش جدید رسانه‌ای در جریان انقلاب شدیم و امروز بعد از ۱۰ سال، جریان رسانه‌ای انقلاب در نقطه خوبی قرار گرفته و نقاط امیدواری بسیار زیاد است.
اسماعیلی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در جریان مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری، بر لزوم بازنگری در آرایش رسانه‌ای جریان انقلاب تاکید کرده و روی این ماموریت محوری انگشت گذاشتند و امروز دولت مردمی مأموریت خود را در حوزه فرهنگ و رسانه با این تکلیف بزرگ آغاز کرده است. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه مشهد و خطه خراسان در حوزه فرهنگ گفت: مشهد و خراسان بزرگ، پیشقراول تحولات بزرگ فرهنگی در سده اخیر و از پیشتازان تحولات بزرگ فرهنگی سال های اخیر بوده اند.
یادآور می شود فراخوان پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر خراسان رضوی در تیرماه پارسال منتشر و سه هزار و ۵۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که مراسم پایانی آن قرار بود بهمن سال گذشته برگزار شود که به علت شرایط ناشی از کرونا به تاخیر افتاد.

کپی