اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده:

دولت تلاش می‌کند هیچ زن بدسرپرستی وجود نداشته باشد

دولت تلاش می‌کند هیچ زن بدسرپرستی وجود نداشته باشد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه دولت برنامه دارد که هیچ زن بدسرپرستی در کشور وجود نداشته باشد گفت: دولت برای بیمه و اشتغال بانوان در حد توان حمایت می‌کند.

انسیه خزعلی شامگاه چهارشنبه در نشست با مسوولان بنیاد برکت خوزستان در سرسرای شهید رجایی استانداری در اهواز بیان کرد: دولت باید از کارآفرینی زنان و بیمه زنان سرپرست خانوار حمایت کند.

وی گفت: همچنین مسایل پزشکی مربوط به زنان باید با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح شود تا در برنامه‌ای کوتاه مدت بخشی از این مسایل برطرف شود.
خزعلی ادامه داد: زنان بدسرپرست باید برای حضور در گرمخانه احساس مسوولیت داشته باشند و برای آنها کار فراهم شود؛ وقتی آنها مشغول کار باشند دیگر فرصت برگشت به اعتیاد را ندارند.
وی گفت: نباید به گونه ای باشد که زنان در گرمخانه ها روزها بیرون بروند و شب ها برگردند و تنها خدمات دریافت کنند و برای جامعه مفید نباشند.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه بنیاد برکت اعلام کرده سوله‌های زیاد و زمین بدون استفاده داریم افزود: در مناطق حاشیه‌ای اهواز می‌توان از این زمین ها برای فعال شدن گرمخانه بانوان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه اشتغال و فرهنگ و امیدبخشی باید به صورت دایم برای زنان حاضر در گرمخانه مورد توجه باشد ادامه داد: باید به  مسایل پزشکی از جمله سونوگرافی و افزایش بخش زنان و زایمان توجه شود.
خزعلی بیان کرد: اگر اشتغال ایجاد شود ولی به مسایل اخلاقی، تربیتی و ایمانی اهمیت داده نشود ممکن است موجب تزلزل بنیاد خانواده شود.
وی با اشاره به اعتیاد زنان گفت: زنانی که از اعتیاد پاک شدند و مشغول کار شدند به برگشت به اعتیاد فکر نمی کنند، بنابراین برای پیشگیری از ابتلای این افراد به اعتیاد باید به مباحث اشتغال آنها فکر کرد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده بیان کرد: برخی از دختران تحصیلکرده گرفتار اعتیاد شدند و کسی نبود که به آنها انگیزه و امید بدهد؛ نباید این افراد را تنها در یک جا قرار دهیم که ترک کنند و فقط به آنها غذا دهیم.

در این نشست نمایندگانی از مراکز بنیاد برکت خوزستان در خصوص طرح های اشتغالزایی زنان و مشکلاتی که با آن روبه رو هستند مسایل و مشکلات خود را بیان کردند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده روز چهارشنبه برای سفری ۲ روزه به خوزستان از طریق فرودگاه بین‌المللی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی وارد اهواز شد.

رفع محرومیت و رعایت عدالت برای زنان از اهداف دولت سیزدهم است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: هدف اصلی دولت انقلابی و مردمی در مساله خانواده و زنان، این است که محرومیت‌ها از جامعه زنان در کشور به صورت فراگیر و با رعایت عدالت برطرف شود.

به گزارش ایرنا انسیه خزعلی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روستای گردشگری و صنایع دستی طویبه شهرستان حمیدیه در جمع خبرنگاران بیان کرد: در سفر ۲ روزه خود به خوزستان وضعیت زنان در جنبه‌های مختلف را مورد بررسی قرار دادیم.

وی گفت: در این سفر با برخی زنان شاغل، ان جی اوهای فعال در ارتباط با زنان، زنان کارآفرین دیدار، و نیز از مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان در اهواز دیدن کردم تا برای گسترش فعالیت بانوان بتوانیم قدم هایی برداریم.

وی با بیان اینکه هدف اساسی ما حذف و کم شدن محرومیت‌ها در حوزه زنان است ادامه داد: رسیدگی به شرایط زنان بد سرپرست نیز از برنامه‌های دولت است.

وی گفت: به دنبال این هستیم برای زنان شرایط کار و اشتغال را فراهم کنیم تا با عزت روی پای خود بایستند و با تامین بودجه این زنان را زیرپوشش بیمه قرار دهیم.

خزعلی افزود: اگر زنان از نظر بیمه، کار و مسکن خیالشان راحت باشد با آرامش فرزندانشان ر ا بزرگ می‌کنند.

وی در بخشی از صحبت‌های خود به زبان عربی گفت: هدف اساسی ما محرومیت زدایی برای زنان و برگزاری عدالت فراگیر است.

معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در سفری ۲ روزه عصر چهارشنبه وارد خوزستان شد و با حضور در چند برنامه و نشست، مسایل زنان خوزستان را مورد بررسی قرار داد.

وی همچنین با استاندار خوزستان در خصوص وضعیت و مشکلات زنان در این استان دیدار کرد. خزعلی شامگاه پنجشنبه اهواز را به قصد تهران ترک کرد./ ایرنا

کپی