اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

همایش ورزشی «رهروان خمینی، پیروان حسینی» برگزار شد

همایش ورزشی «رهروان خمینی، پیروان حسینی» برگزار شد

مراسم پایانی پویش ویلچررانی، دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی «رهروان خمینی، پیروان حسینی» روز پنجشنبه اول مهرماه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد.

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: دفاع مقدس یک فرصت بزرگ برای مردم و دریچه بندگی به درگاه حق تعالی بود. همه ما قدرت انتخاب برای حضور و یا عدم حضور در جنگ‌ تحمیلی را داشتیم و هیچ‌گونه اجباری برای حضور در این معرکه نبود و جمعی از رزمندگان داوطلبانه خودشان را به این معرکه رساندند و در راه اسلام از جان خود گذشتند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ما انسان مؤمن و متدین در کشور زیاد داریم اما شهدا و ایثارگران در مسیری گام گذاشتند که از جان خود گذشتند و با جانفشانی در مسیر شهادت گام برداشتند. هر چه در مقام ایثار و شهادت و رشادت‌های شهدا و ایثارگران در دوران هشت سال دفاع مقدس بگوییم کم گفته‌ایم و باید این ایثارگری‌ها و رشادت‌ها زنده نگه داشته شود.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه امیدوارم بتوانیم در دولت سیزدهم مشکلات جانبازان و ایثارگران را مرتفع کنیم و در جهت حل مشکلات آن‌ها گام برداریم، خاطرنشان کرد: مردم خواستار دولتی پاک دست و در مسیر ایثار و شهادت هستند، شاید مردم ما مشکلات را تحمل کنند اما بی‌عدالتی آنها را آزار می‌دهد و برای همین باید با فساد مبارزه شود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به نقش مهم بنیاد برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: بنیاد شهید و ایثارگران یک نهاد انقلابی است و نقش مهمی برای ترویج آرمان‌های امام خمینی (ره) دارد چرا که نجات کشور در مسیر یک گفتمان انقلابی قرار دارد.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی در پایان با تأکید بر گرامی داشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا و ایثارگران و امام شهدا، گفت: هفته دفاع مقدس به ما یادآوری می‌کند ما دشمنان زیادی داریم و برای دفاع باید آمادگی داشته باشیم و در بنیاد تلاش می‌کنیم که با تغییر برخی رویه‌ها به ایثارگران خدمت کنیم. ما به دعای خیر شما ایثارگران نیاز داریم با دعای خیر شما به نتایج خوبی خواهیم رسید.
گفتنی است، مراسم پویش ویلچررانی و دوچرخه سواری و پیاده‌روی «رهروان خمینی، پیروان حسینی» از حرم عبدالعظیم حسنی(ع) تا حرم مطهر امام خمینی (ره) با شعار «جانبازان ورزشکار در گام دوم انقلاب» در رشته‌های ویلچررانی برای جانبازان ویلچری و دوچرخه‌سواری برای جانبازان بصیر و پیاده‌روی برای جانبازان سالم تن برگزار شد.

/ایثار 

کپی