اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

دستکش کار و دستکش ایمنی مناسب را از کجا بخریم ؟

دستکش کار و دستکش ایمنی مناسب را از کجا بخریم ؟

دستکش ایمنی از مهمترین و پرکاربردترین وسایل ایمنی است که در اکثر مشاغل در طرح های مختلف مورد استفاده قرار گرفته می شود. دست به عنوان عضو مهم بدن محسوب می شود و حفاظت از آن در برابر صدمات از اهمیت بالایی برخوردار است.

تأمین تجهیزات ایمنی برای اکثر مشاغل صنعتی، راهسازی، کشاورزی و غیره ضرورت دارد. خرید دستکش کار نیز به عنوان یکی از مهمترین وسایل ایمنی جهت حفاظت از دست به شمار می رود. در همین راستا توسط فروشگاه های عرضۀ تجهیزات و لوازم ایمنی، شاهد فروش انواع دستکش ایمنی در مدل و سایزهای مختلف می باشیم.

جهت مشاهده برخی از مدل های رایج دستکش کار می توانید به سایت فروشگاه اینترنتی رادین ایمن مراجعه نمائید. این مجموعه به صورت تخصصی فعالیت خود را در زمینۀ تهیه و توزیع تجهیزات ایمنی و تجهیزات ترافیکی آغاز نموده است. همواره در صدد تهیه و توزیع محصولاتی با برندهای مختلف می باشند.

 

نکات مهم جهت انتخاب دستکش ایمنی مناسب

نکتۀ مهم که در رابطه با انتخاب و خرید دستکش ایمنی وجود دارد، در نظر گرفتن نوع فعالیت کاری است که افراد انجام می دهند. به طور کلی جنس و مدل طراحی دستکش کار بر اساس نوع خطراتی که شخص را تهدید می کند، در نظر گرفته می شود. در ادامۀ مقاله به معرفی برخی از انواع دستکش کار خواهیم پرداخت، تا بدین وسیله صاحبان مشاغل و یا افرادی که فعالیت خاصی انجام می دهند، بتوانند مناسب ترین دستکش ایمنی با کیفیت عالی را از طریق فروشگاه رادین ایمن به صورت اینترنتی با قیمت مناسب و تعداد بالا یا کم تهیه نمایند.

دستکش لاتکس

جنس این دستکش از مواد پلاستیک طبیعی است و مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی ندارد. به طور کلی کاربرد دستکش کار لاتکس را می توان در امور پزشکی و صنایع مختلف جهت حفظ دست در برابر آلرژی های پوستی مشاهده نمود. البته لازم به ذکر است که برخی از افراد با استفاده از دستکش ایمنی لاتکس با مشکلات تنگی نفس و حساسیت های آلرژی زا همچون آسم می شوند. در این صورت توصیه می شود از دیگر دستکش های ایمنی جهت حفاظت از دستان خود استفاده نمائید.

دستکش نیتریل

دستکش ایمنی نیتریل نیز از جنس مواد شیمیایی پلاستیکی استفاده شده است. این نوع دستکش کار مقاومت بیشتری نسبت به دستکش لاتکس در برابر برخورد با مواد شیمیایی رایج دارد و در عین حال از قیمت بیشتری نسبت به لاتکس برخوردار خواهد بود. به طور کلی کاربرد دستکش کار نیتریل در مراکز تولیدی مواد شیمیایی، نفت و گاز و مواردی از این قبیل به وفور مورد استفاده قرار گرفته می شود.

دستکش نئوپرن

دستکش نئوپرن از جنس مواد پلیمری با قابلیت انعطاف پذیری بالا می باشد. از مهمترین ویژگی های دستکش کار نئوپرن می توان به مقاومت بالای آن در برابر برخورد با مواد شیمیایی همچون برخی از انواع اسید، الکل، روغن، جوهر و ... مورد استفاده قرار گرفته می شود. از این رو این نوع دستکش را به عنوان دستکش کار اسیدی نیز می شناسند. نکتۀ مهم این است که از این نوع دستکش ایمنی جهت انجام فعالیت های ظریف با حساسیت بالا نیز استفاده می شود. به طور کلی هنگام استفاده از ترکیبات اسید نیتریک و کرومیک نمی توان از این دستکش ایمنی نئوپرن استفاده نمود.

دستکش pvc

دستکش کار pvc از دیگر انواع دستکش ایمنی کار محسوب می شود که با عنوان دستکش پلاستیکی نیز معرفی شده و کاربرد گستردۀ آن را می توان در صنعت پتروشیمی مشاهده نمود. با توجه به داشتن قیمت ارزان این محصول، می توان به صورت دستکش یکبار مصرف نیز از آن استفاده نمود ولی از دوام بالایی برخوردار است. این نوع دستکش ایمنی به میزان قابل توجهی خطر بریده شدن دست را کاهش می دهد و نسبت به دستکش های کار پلیمری در برابر مواد اکسیداسیون کنندۀ رقیق همچون نیتریک، کرومیک، هیدروکلریک، اسید فسفریک مقاومت بالایی دارد.

دستکش ویتون

دستکش کار ویتون از جمله دستکش های ایمنی گران قیمت محسوب می شود. جنس این نوع دستکش نیز از مواد پلیمری است که مقاومت بالایی در برابر شرایط خطرناک مورد استفاده قرار گرفته می شود. از این نوع دستکش در امور صنعت هوافضا نیز مورد استفاده قرار گرفته می شود. از مهمترین ویژگی های دستکش کار ویتون می توان به مقاومت بالای آن در برابر مواد شیمیایی و گرما اشاره نمود. هنگام استفاده از مواد هیدروکربن هی آروماتیک همچون بنزن و تولوئن نیاز به استفاده از دستکش ایمنی ویتون خواهید داشت.

دستکش بوتیل

دستکش کار بوتیل از دیگر انواع دستکش ایمنی است که جهت کار با گازهایی همچون هیدروژن سانید و کلر مورد استفاده قرار گرفته می شود. مهمترین ویژگی دستکش بوتیل مقاومت بالای این نوع دستکش در برابر نفوذ پذیری گازها می باشد. در واقع دارای ساختار مولکولی است که جهت ساخت لایه های داخلی لاستیک خودرو نیز استفاده می شود تا از خروج باد لاستیک جلوگیری کند. از دیگر موارد کاربرد بوتیل می توان به مصارف ساخت لباس های نظامی ضد گاز نیز اشاره نمود که غیر قابل نفوذ می باشد. قیمت دستکش بوتیل نسبت به دیگر دستکش های پلیمری بیشتر است.

تجهیزات حفاظت دست

ملاحظات مهم انتخاب دستکش کار استاندارد

هنگام خرید دستکش کار باید توجه ویژه نسبت به نوع کاری که انجام می دهید، داشته باشید. در این صورت می توانید مناسب ترین دستکش ایمنی را با قیمت مناسب و کیفیت بالا به واسطۀ فروشگاه عرضه کنندۀ تجهیزات ایمنی رادین ایمن تهیه نموده و بدین وسیله دستان خود را از خطرات احتمالی ایمن سازید. البته باید توجه داشت که متناسب با نوع فعالیتی که دارید، باید دستکش مناسبی انتخاب نمائید که امکان خم کردن دست برای شما راحت باشد.

خرید دستکش کار پلاستیکی ضخیم و پارچه ای نیز جهت مشاغل برق کاری نیز مورد استفاده قرار گرفته می شود و فرد را از برق گرفتگی ایمن می سازد.

به طور کلی جهت خرید دستکش کار استاندارد می توانید به مراکز فروش تجهیزات ایمنی همچون مجموعۀ رادین ایمن مراجعه نمائید که متناسب با مشاغل مختلف، انواع دستکش ایمنی در لیست محصولات خود داشته باشند. بدین وسیله مشتریان راحت تر بتوانند دستکش کار استاندارد متناسب با نوع فعالیت خود با قیمت ارزان تهیه نمایند.

https://radinimen.com/

کپی