اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

کیفیت هوای پایتخت امروز پنجشنبه یک مهر از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۸۸ در شرایط قابل قبول است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۹۰ در شرایط قابل قبول بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۹۵، ازن با شاخص ۶۸، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۱۰۴ و منوکسید کربن با شاخص ۹۴ ثبت شده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۱،  اقدسیه منطقه یک با شاخص ۶۵ و ژئوفیزیک منطقه ۶ با شاخص ۷۵ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند و جزو مناطق سالم بودند.

همچنین ایستگاه‌های شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۲۷، شادآباد منطقه ۱۸ با شاخص ۱۱۹ و میدان امام خمینی(ره) منطقه۱۲ با شاخص ۱۱۳ ایستگاه هایی هستند که که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۵۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است./ایرنا

کپی