اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰

توقیف ۱۰ شناور مختلف صید غیرمجاز

توقیف ۱۰ شناور مختلف صید غیرمجاز

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر گفت: در طرح عملیاتی این یگان پس از فصل صید میگو ۱۰ شناور متخلف توقیف شدند.

سرهنگ قدرت الله حاتم وند افزود: این طرح بلافاصله پس از فصل صید میگو به منظور نظارت بر فعالیت صید شناور‌ها و کنترل صیدگاه‌ها در محدوده آب‌های استان انجام شد.

وی گفت: صید در مناطق ممنوعه و کم عمق، عدم رعایت حریم صیدگاهی، همراه داشتن ملوان فاقد گواهینامه دریانوردی و نگهداری و بکارگیری تور ترال ماهی از عمده تخلف‌های شناور‌های صیادی مذکور بوده است.

حاتم وند به ارجاع ۹ فقره پرونده این شناور‌ها به کمیسیون تخلفات صیادی اشاره کرد و عنوان داشت: یک فقره پرونده که حامل تور ترال ممنوعه ماهی بوده به مراجع قضائی ارجاع شده است.

وی بنادر صیادی کنگان، دیر، بندرگاه، هندیجان و اروند کنار را مبدا این شناور‌ها اعلام کرد و اظهار داشت: این شناور‌ها در ۵ مایلی آب‌های دیر، ۷ مایلی عامری تنگستان، منطقه کوهبانگ و آب‌های ساحلی روبروی شهر امام حسن در دیلم توقیف شده اند.

خسارت ناشی از تخلف شناور‌های صیادی به منابع آبزی در محدوده آب‌های استان بوشهر سالیانه بیش از یک سوم ارزش تولیدات دریائی آن برآورد می‌گردد که اکنون ۴۰ هزار میلیارد ریال تخمین زده می‌شود./صداو سیما 

کپی