اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

خالی کردن حساب ایرانیان از ترکیه

خالی کردن حساب ایرانیان از ترکیه

مرد کلاهبردار که با فرار از کشور و اقامت در ترکیه یک باند تشکیل داده و حساب ایرانیان را خالی می‌کرد از سوی پلیس بوشهر دستگیر شد.

سردار حیدر سوسنی، فرمانده انتظامی استان بوشهر صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سال گذشته، چندین مالباخته به پلیس فتا مرکز استان مراجعه و اعلام داشتند که موجودی حساب‌های بانکی آنها توسط افرادی ناشناس و به شکل اینترنتی، برداشت شده و به سرقت رفته است.
با شروع تحقیقات مشخص شد که متهم یا متهمان از یک شماره همراه مشخص استفاده کرده‌اند و همه پول‌های برداشت شده به چند شماره حساب خاص منتقل شده است. پس از احضار صاحب حساب و تلفن همراه، مشخص شد که این شماره حساب بانکی و شماره همراه در اختیار وی نبوده و از سرنوشت آنها اطلاعی ندارد. اما با پیگیری سرنخ‌های مجرمانه، هویت متهم اصلی که از بستگان صاحب حساب بود شناسایی و مشخص شد که متهم بوشهری و ساکن خارج از کشور است.
سردار سوسنی بیان کرد: تمامی برداشت‌ها و سرقت‌های اینترنتی توسط اعضای باند که از همدستان این متهم بودند و همگی ساکن کشور ترکیه هستند در قالب طراحی درگاه‌های بانکی و سایت‌های خرید جعلی انجام شده است. بررسی‌های تکمیلی نشانگر این موضوع بود که متهم، در حداقل ۳۵ فقره پرونده با موضوع برداشت اینترنتی غیر مجاز از سوی مراجع قضایی ۲۰ استان تحت تعقیب بوده و با مبلغ ۱۰میلیارد ریال کلاهبرداری متواری شده بود.
وی تصریح کرد: با ادامه تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا و انسداد مسیرهای ارتکاب جرم این متهم، تمامی احتمالات تردد وی به کشور مدنظر قرار گرفته و پس از چندین ماه کار اطلاعاتی فشرده، به محض ورود متهم به کشور و حضور مخفیانه وی در استان، بعد از هماهنگی با مقام قضائی، در عملیاتی هماهنگ متهم در مخفیگاهش واقع در یکی از محله‌های شهر بوشهر با همکاری ویژه عوامل کلانتری ۱۳ جلالی بوشهر شناسایی، دستگیر و با صدور قرار مناسب قضایی روانه زندان شد. با توجه به حجم بالای جرایم ارتکابی توسط وی و سایر اعضای باند و همچنین میزان بالای وجوهی که از این طریق از حساب‌های مالباختگان به سرقت رفته است، تحقیقات و بررسی‌های پلیسی و قضایی تا روشن شدن تمامی زوایای اعمال مجرمانه این افراد ادامه خواهد داشت.

کپی