اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
فدراسیون‌ها در اجرای قانون کوشا باشند؛

علی‌نژاد: موفقیت‌های ورزش حاصل تلاش فدراسیون‌ها است

علی‌نژاد: موفقیت‌های ورزش حاصل تلاش فدراسیون‌ها است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: موفقیت‌های کسب شده در رویدادهای بزرگ ورزشی از جمله المپیک و پارالمپیک حاصل تلاش و همکاری تمامی خانواده ورزش به ویژه همکاران پرتلاش در فدراسیون‌ها است.

«مهدی علی‌نژاد» امروز (چهارشنبه) در نخستین نشست مشترک روسای فدراسیون‌ها با وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: از سال ۸۶ در سازمان تربیت بدنی وقت به واسطه مشکلاتی که وجود داشت تصمیم گرفته شد در خصوص اساسنامه تغییراتی ایجاد شود در همین راستا طی این سال‌ها گذشته تغییراتی در اساسنامه ایجاد شد که در نهایت در سال ۹۸ اساسنامه جدید فدراسیون‌ها در هیات وزیران به تصویب رسید.

وی افزود: ایراداتی در این اساسنامه از سوی شورای نگهبان گرفته شد که با رفع ایرادات در سال ۱۴۰۰ نهایتا اساسنامه تایید و به وزارت ورزش و جوانان ارجاع داده شد.

علی‌نژاد خاطرنشان کرد: در اساسنامه جدید کسانی که ذی‌نفع هستند سهم بیشتری در مجامع دارند. مربیان، بازیکنان، داوران و کسانی که صاحب کرسی هستند نقش بیشتری در مجامع دارند. همچنین نماینده شهرداری تهران نیز در مجمع‌ها حضور خواهد داشت و نقش دولت براساس این اساسنامه کاهش می یابد.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: همچنین حداقل مدرک تحصیلی برای نامزدهای ریاست فدراسیون‌ها از کارشناسی ارشد به کارشناسی تغییر پیدا کرد و قرار است که ورزشی‌ها نقش بیشتری در انتخابات داشته باشند و هرکسی که می‌خواهد برای پست ریاست ثبت‌نام کند، پنج سال سابقه مدیریتی در ورزش داشته باشد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه فدراسیون‌ها باید در اجرای قانون کوشا باشند، گفت: این موضوع را یک قدم مثبت در برگزاری قانونمند و بدون حاشیه مجامع فدراسیون‌ها می‌بینیم.

وی همچنین در ادامه با اشاره به تغییراتی که در اساسنامه صورت گرفته است، گفت: باشگاه‌هایی که از کمیسیون ماده ۵ مجوز گرفته باشند تنها می‌توانند در لیگ حضور داشته باشند. ما برای اینکه یک وحدت رویه بین ورزش کشور ایجاد شود به کمک فدراسیون ها آمده ایم.

علی نژاد همچنین با تاکید براینکه فدراسیون‌ها آیین نامه پیشنهادی خود را توسط هیات رییسه ارائه کنند، این نکته را مورد توجه قرار داد که یازده فدراسیون در آستانه اتمام ریاست بوده و باید هرچه زودتر نسبت به تعیین تکلیف آیین نامه خود اقدام کرده و آیین نامه خود را به وزارت ورزش تسلیم کنند.

وی در پایان با اشاره به موفقیت های اخیر جامعه ورزش اظهار داشت: اگر ما در رویدادهای بزرگ ورزشی از جمله المپیک و پارالمپیک و تک رشته ها به موفقیت دست پیدا کردیم به خاطر زحمات خانواده بزرگ ورزش به ویژه همکارانم در فدراسیون های ورزشی است و امیدوارم در دوره جدید با حضور حمید سجادی شاهد موفقیت‌های ورزش کشور باشیم./ ایرنا

کپی